начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

въпрос за здравни осигоровки

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


въпрос за здравни осигоровки

Мнениеот beylian » 18 Мар 2015, 20:36

Декември правителството мислеше който не си е внесълздравните осигуровки за 3 г назад до началото на април да плаща по 2000лв такси за възстановяване ,искам да знам прие ли се това че имам да внасям още 130 лв уж 6 месеца щяха да дават гратис .друго искам да питам ако ги внеса на 25 пети примерно тоя месец но там ги отчетат чак другия щото гледам с пик кода в сайта че бавно се отразява отчитането на вноските мога ли да увисна и да трябва да плащам 2000лв.също така като ги внеса за 3 г на зад издава ли ми се някаква карта или нещо на което да се отрази че съм оси-горен или само виртуално може да се провери.
beylian
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Май 2014, 17:25

Re: въпрос за здравни осигоровки

Мнениеот temida_m » 19 Мар 2015, 17:14

Първо като отидеш, трябва задължително да подадеш декларация 7. Там посочваш периода за който ти желаеш да внесеш осигурителни вноски или съответните месеци. Не ги ли посочиш, парите ти автоматично отиват за погасяване на други задължения- глоби, дължими данъци, стари лихви. Ако нямаш задължения, сумата отива в ДРУГИ НЕУТОЧНЕНИ. В системата, която е уж актуална, но не работи в реално време, здравно осигурителния ти статус ще се отрази след 3-4 дни. Ако ти трябва документ веднага, се връщаш с платежния документ, заверен от банката и ти издават Удостоверение, че към еди си коя дата си с непрекъснати здравно осигурителни права, за да ти послужи при необходимост. Издаването е безплатно и на момента.
temida_m
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 20 Ное 2013, 15:08

Re: въпрос за здравни осигоровки

Мнениеот vaskovasko » 20 Мар 2015, 17:46

Парите не отиват за глоби и дължими данъци, а само за здравно-осигурителни вноски и лихви върху тях, тъй като сметката за тях си е отделна, както и се посочва вид плащане което се отнася само за ЗОВ. Ако няма подадена декларация наистина остават като надплатени.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron