начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Допълнителен трудов договор по чл. 110 от КТ

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Допълнителен трудов договор по чл. 110 от КТ

Мнениеот ivelina_stefanova » 11 Май 2014, 17:01

Здравейте, изправена съм пред следния казус. Моля, за вашите мнения и становище.
Освободена съм по основния си трудов договор на 17.02.14г. с наказание "Дисциплинарно уволнение".
Имам сключен допълнителен трудов договор при същия работодател от 2007г., който договор е прекратен от работодателя с 15 дневно предизвестие на 04.04.14 г.......почти 2 месеца след дисциплинарното уволнение.Вероятно са пропуснали да го прекратят?!По този договор няма положен труд, няма и доходи.
От 18.02 до 28.02 -съм назначена на работа със срок на изпитание в друга фирма, която ме освободи на 28.02. И така ......
В началото на март отидох в бюрото по труда, където се регистрирах като безработна, на 18.03. отидох в НОИ, където ми обработиха документите, на 28.03 ми изчислиха полагащото ми се обезщетение.На 15 .04. получих първото си обезщетение.....и ПОСЛЕДНО.....защото се оказа, че нямам право на такова, тъй като НЕ СЪМ БИЛА БЕЗРАБОТНА.....имала съм трудов договор до 04.04. въпреки, че по него няма положен труд, няма получени доходи, няма осигуровки...Следва връщане на полученото обезщетение, глоба от 100 лева, санкция от Бюрото по труда 6 месеца нямаш право да се регистрираш като безработен.

Моля, да ми дадете съвет как да процедирам и мога ли да оспоря становището на НОИ.
Защо си мисля, че е тяхна работа да проверяват в системите си кой какви договори има, ако бяха ми казали, че има такъв втори договор....нямаше да се регистрирам тогава...щях да изчакам да го прекратят и тогава да се запиша.....
ivelina_stefanova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Май 2014, 16:37

Re: Допълнителен трудов договор по чл. 110 от КТ

Мнениеот rts » 14 Май 2014, 17:01

Не можете да оспорите становището на НАП. Да, НАП има право да проверява трудовите Ви договори, но няма задължение да Ви осведомява какво сте подписвала. Ако не помните, следваше първо сама да си направите справка в НАП за действащите Ви тр. договори. Дали Ви е плащано възнаграждение и осигуровки по този непрекратен т.д. няма значение - значение има само обстоятелството, че имате действащ т.д.
Защо, след като не работите по този т.д. и не ви плащат не сте го прекратили ? Ако сте си правили някакви сметки, сега те излизат криви, за което никой освен Вас не е виновен.
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron