начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Платен отпуск за осиновено дете по новия закон

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Платен отпуск за осиновено дете по новия закон

Мнениеот ani_08 » 27 Дек 2013, 21:37

Той като не съм наясно, моля за мнение: Осинових си детенце на 2 години и половина, като съдебното решение влезе в сила на 6.12.2013г. От 5.12. до 11.12. бях в платен отпуск, а от 12.12. до края на годината към в болнични. Бихте ли ми отговорили, дали имам право през януари да ползвам платен отпуск за гледане на осиновено дете от 2 до 5 години по закона, който беше приет наскоро?
ani_08
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Апр 2008, 08:23

Re: Платен отпуск за осиновено дете по новия закон

Мнениеот iliana88 » 27 Дек 2013, 22:40

Да, имате право да ползвате този отпуск. Обърнете се към работодателя, за да разреши този отпуск. Подава се декларация до НОИ - подава я работодателя. Ако има неизяснени моменти - обърнете се към НОИ. От там ще Ви дадат по-пълна информация за прилагането на новия закон.
iliana88
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 20 Ное 2013, 22:17
Местоположение: София


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron