начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Здравно осигуряване на пенсионер по стаж и възраст

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Здравно осигуряване на пенсионер по стаж и възраст

Мнениеот a_andi » 29 Ное 2013, 21:40

Моля за съвет и помощ!
Не съм здравно осигурен през последните няколко години, нямах постоянна работа и доходи, боледувах.
ОТ известно време съм пенсионер по възраст и стаж.
Възрастта ми напредна и ми е нужен личен лекар.
Въпроса ми е : какво трябва да направя за да си възстановя здравно осигурителните права?
С уважение към всеки който прочете това и ми даде съвет.
Ангел Андев
a_andi
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Окт 2010, 20:56

Re: Здравно осигуряване на пенсионер по стаж и възраст

Мнениеот borovinka » 02 Дек 2013, 11:28

Да си внесете дължимите здравноосигурителни вноски за периода, в който сте бил неосигурен.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Здравно осигуряване на пенсионер по стаж и възраст

Мнениеот iliana88 » 06 Дек 2013, 21:10

За да се възстановят здравноосигурителните права не е необходимо да плащате всички невнесени здравни осигуровки, а само тези от последните 3 години. В сайта на НАП има възможност да проверите здравноосигурителния си статус и да изчислите точно сумата на осигуровките + лихвите за последните 3 години, които трябва да внесете.
Това е достатъчно, за да бъдат възстановени здравноосигурителните Ви права. Обръщам внимание, че в момента е възможно, но се очаква промяна в норматимната уредба, която ще направи по-сложен достъпа до здравни грижи от неосигурени.
iliana88
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 20 Ное 2013, 22:17
Местоположение: София


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron