начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Мога ли да имам два трудови договора?

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мога ли да имам два трудови договора?

Мнениеот dezoxin » 03 Яну 2013, 18:46

Здравейте,
Както на повечето хора днес и на мен не ми стигат паричките, които получавам и се питах възмжно ли е да започна втора работа на трудов или граждански договор? Ако може и в двата варианта каква е разликата за мен? И няма ли някакви данъчни облекчения ако работиш на две места?
dezoxin
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Окт 2012, 21:29

Re: Мога ли да имам два трудови договора?

Мнениеот n6391 » 05 Яну 2013, 01:14

Можете да работите на два трудови договора, може и на трудов и граждански, стига да са спазени определени изисквания на трудовото законодателство. По-конкретно от това на общия Ви въпрос не може да се отговори.
n6391
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 21 Сеп 2010, 22:18

Re: Мога ли да имам два трудови договора?

Мнениеот dessi741 » 05 Яну 2013, 21:46

Вижте Кодекса на труда-вътрешно и външно съвместителство, за да разберете при какви условия можете да работите на втори трудов договор. А относно граждански договор-можете да имате безброй такива извън трудовия, като не трябва да противоречи с трудовия, а и да се декларират доходите пред НАП до 30-ти април на следващата година от гражданските договори. Има и други специфични изисквания, но те са за конкретния случай-с граждански договор може да пренасяте и дърва на съседа. Успех в намирането на следващ договор!
dessi741
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 12 Юни 2008, 13:06


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron