начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ДОПЪЛНИТЕЛНО ОСИГУРЯВАНЕ

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ДОПЪЛНИТЕЛНО ОСИГУРЯВАНЕ

Мнениеот isivarb » 18 Дек 2012, 15:53

Имам следния проблем: Аз съм жена на 58 г., проектант
До сега работодателят ми ме осигуряваше по трудов договор на пълната заплата, която получавам. Тя се формира всеки месец от основна заплата + ДФРЗ (Допълнителен фонд работна заплата). От новата година няма да получавам ДФРЗ и ще бъда осигурявана само върху основа РЗ, която е много ниска. Мен това не ме устройва, защото след 3 год. ми предстои пенсиониране.
Въпросът ми е: Има ли как да се осигурявам допълнително върху още някаква сума, за да си повиша пенсията.
Къде да прочета каква сума ще дължа, ако аз поема всички осигуровки и данъци върху да кажем 700 лв.?
isivarb
Младши потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Сеп 2010, 10:56

Re: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОСИГУРЯВАНЕ

Мнениеот jimi66 » 27 Дек 2012, 12:55

Брутно възнаграждение 700.00 лв. Това са удръжки на работника:
Фонд Пенсии, Майчинство, Безработица 52.50
Фонд Допълнително Задължително Пенсионно Осигуряване 15.40
Здравна осигуровка 22.40
Общо осигурителни вноски за служителя 90.30
Облагаем доход 609.70
Данък общ доход 60.97
Общо удръжки от служителя 151.27 лв. + удръжки на работодателя около 126 лв. = около 280 лв.

Можете да се регистрирате като земеделски производител, ЕТ, самонает или в някоя фирма на трудов договор на фиктивна длъжност и да плащате ДОД и осигуровки.
jimi66
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 27 Дек 2012, 12:25

Re: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОСИГУРЯВАНЕ

Мнениеот isivarb » 07 Яну 2013, 21:42

Макар и малко късно, но благодаря.
Може ли да ми кажете какво се изисква за "самонает"?
Другите варианти са ми ясни.
Сега благодаря предварително.
isivarb
Младши потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Сеп 2010, 10:56


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron