начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Майчинство по тр.договор и като управител на ЕТ

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Майчинство по тр.договор и като управител на ЕТ

Мнениеот wessi72 » 10 Юли 2012, 13:13

Здравейте,пиша във форума и се надяван някой от вас да може да ми помогне.преди година излязох по майчинство от две места-работих по трудов договор,от където ми плащаха майчинство и от ЕТ-то на което съм управител,от където не получавах майчинство.На 19,06,2012 детето ми навърши 1 година.Предстой ми да подам заявление-декларация по чл 53 от КСО.Задължително ли е да назначавам прокурист на фирмата?Не знам как да постъпя.Ако започна да си плащам осигуровките в ЕТ-то,дали няма да ми спрат майчинството за отглеждане на малко дете до 2 години.Мога ли да прочета инфо по този казус и къде?
wessi72
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юли 2012, 12:48

Re: Майчинство по тр.договор и като управител на ЕТ

Мнениеот nevena_sf » 15 Юли 2012, 12:06

Абсолютно задължително е назначаването на прокурист. Иначе ще връщате после всичко с лихвите
nevena_sf
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 14 Юли 2012, 11:40

Re: Майчинство по тр.договор и като управител на ЕТ

Мнениеот sunrise » 18 Юли 2012, 08:45

nevena_sf написа:Абсолютно задължително е назначаването на прокурист. Иначе ще връщате после всичко с лихвите

Казаното важи само, ако ЕТ извършва дейност. В противен случай, това не е необходимо.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Майчинство по тр.договор и като управител на ЕТ

Мнениеот peta_5 » 25 Окт 2012, 09:19

Отговор на въпроса се дава с писмо изх.№2433144/15.10.2012 г. на изп.директор на НАП, по-точно за майките, собственици на ЕТ.
peta_5
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Яну 2012, 16:26


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron