начало
Въвеждането на унифициран подход за работата на съдебните служители ще повиши доверието в правосъдието Въвеждането на унифициран подход за работата на съдебните служители ще повиши доверието в правосъдието

Моля помогнете със съвет!!!

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Моля помогнете със съвет!!!

Мнениеот asya_stoilova » 05 Юли 2011, 23:12

Здравейте,

Казуса е следния - прибира се днес майка ми ревяща, защото в НОИ и казали, че за годините от 1984 до 1987 година, когато е била пенсионирана по болест първа група без право на труд, не и се зачита за стаж за пенсия.
През 1984 година в момента, в който я трудоустрояват с решение на ТЕЛК първа група без право на труд (поради онкологично заболяване) , тогавашният и работодател я освобождава на база на това решение. В продължение на 4 години държавата в лицето на ТЕЛК я лишава от правото на труд (такъв е бил закона тогава). Сега с промяна на закона и отмяната на Наредба #36 излиза, че тя е трябвало да работи през тези години и е нейна вината за това , че не е .
И ето го поредния парадокс - държавата ти забранява със закон да работиш, а в последствие те вини за това, че не си работил?????

От НОИ били така "любезни" да и обяснят , че трябва да заплати сумата от 1500 лв,защото така поставени нещата не и достигат 20 месеца за пенсия т.е. какво се получава , че трябва да платиш една доста солидна сума на държавата за период, когато тя ти е забранявала да работиш със закон.

Много моля да ми помогнете със съвет или информация към кого бих могла да се обърна за помощ!!!!!
asya_stoilova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юли 2011, 22:53

Re: Моля помогнете със съвет!!!

Мнениеот inspectora » 12 Юли 2011, 23:33

asya_stoilova написа:Много моля да ми помогнете със съвет или информация към кого бих могла да се обърна за помощ!!!

Може да Ви помогне само избирателната урна! Гласувайте умно, за да не се окажете един ден и Вие самата в същото положение ;)
На никой неможе да се оплачете - осигурителната /а и здравната/ система като цяло е така конструирана, че е несправедлива към нито един от участващите в нея. Майка Ви е обречен случай, мислете за Вас и Вашите деца ... 8)
Съжалявам, но по-добър съвет не мога да Ви дам ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Моля помогнете със съвет!!!

Мнениеот asya_stoilova » 13 Юли 2011, 00:14

Все пак благодаря!
asya_stoilova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юли 2011, 22:53

Re: Моля помогнете със съвет!!!

Мнениеот inspectora » 13 Юли 2011, 00:43

Имал съм подобно абсурдно дело във връзка с осигуряване. Казусът се различава от описания, но общо всето ситуацията беше същата - стар закон, нов закон и пълна каша-парадокс! Съдът постанови в полза на парадокса! Но пробвайте - първо пред съда ... после вече не знам, ако не хване дикиш ... /аз лично не съм любител на чуждите юрисдикции, както и на несъдебните такива по ред причини .../
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron