начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Указания за УП-2/УП-3

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Указания за УП-2/УП-3

Мнениеот senso0 » 14 Юли 2022, 19:20

Здравейте.

Налага ми се да издам УП-2 и УП-3 на служител, който е работил през далечните 96-99 години.
Това което знам за документите е:
УП-2 е документ, който служи за изчисляване на пенсията на лицето. В него се описва осигурителния стаж, изчислен в години, месеци, дни и часове.
УП-3 е документ, който служи за удостоверяване на трудов стаж. В него се описва трудовия стаж, изчислен в години, месеци и дни.
И сегаа става интересно .... (то сигурно, защото не знам нещо, вие ще кажете)... отварям шаблоните в интернет и изненада.. Те са противоположино на по-горе написаното, в образец уп-2 пише стаж изчислен в години, месеци и дни, а в образец уп-3 стаж, изчислен в години, месеци, дни и часове..

Тотално се обърках.. Отделете една минутка и споделете вашия опит и знания на един объркан колега... хахха
Благодаря.
senso0
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юли 2022, 18:58

Re: Указания за УП-2/УП-3

Мнениеот emilia_katsarova » 18 Юли 2022, 10:07

Нищо интересно няма, свалете си бланките от сайта на НОИ, към всяка от тях има подробни указания за попълване.
emilia_katsarova
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 19 Яну 2007, 14:29


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron