начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Пенсия за преживяло лице от Словения - въпроси

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пенсия за преживяло лице от Словения - въпроси

Мнениеот rahwin » 29 Ное 2021, 23:16

Здравейте, предварително се извинявам ако бъркам термини.Надявам се темата да е в правилния раздел.
Баща ми работеше в Словения, там и загина по време на работа при трудов инцидент.Има няколко години трудов стаж в страната.
Казаха ни, че майка ми има право на пенсия за преживяло лице от Словения, като негова съпруга, при достигане на определена възраст, която е 5 години под официалната възраст за пенсиониране в Словения.
Доколкото знам в момента там е 62г, а майка ми навърши 57 в началото на месеца.
Въпросът ми е правилно ли сме разбрали, и ако е така, може ли някой да ни насочи към адвокат,запознат с подобен тип казуси, който да ни помогне в събирането, подготвянето, оформянето и подаването на документите.
Или поне някакви насоки какво ни трябва, как да си го набавим и къде се подават документите.
Предварително благодаря на отзовалите се!
rahwin
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 30 Май 2013, 11:23

Re: Пенсия за преживяло лице от Словения - въпроси

Мнениеот vaskovasko » 10 Дек 2021, 16:58

Здравейте, прочетете повече в този документ от страница 19 нататък https://ec.europa.eu/employment_social/empl_portal/SSRinEU/Your%20social%20security%20rights%20in%20Slovenia_bg.pdf
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: Пенсия за преживяло лице от Словения - въпроси

Мнениеот rahwin » 28 Яну 2022, 16:26

Здравейте, майка ми намери адвокат в Пловдив, който е наясно с казуса и ще свърши работата. Ако някой се интересува от координати, да пише на лично, ще ги дам.
Темата е за заключване
rahwin
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 30 Май 2013, 11:23


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron