начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Пенсия за преживяло лице от Словения - въпроси

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пенсия за преживяло лице от Словения - въпроси

Мнениеот rahwin » 29 Ное 2021, 23:16

Здравейте, предварително се извинявам ако бъркам термини.Надявам се темата да е в правилния раздел.
Баща ми работеше в Словения, там и загина по време на работа при трудов инцидент.Има няколко години трудов стаж в страната.
Казаха ни, че майка ми има право на пенсия за преживяло лице от Словения, като негова съпруга, при достигане на определена възраст, която е 5 години под официалната възраст за пенсиониране в Словения.
Доколкото знам в момента там е 62г, а майка ми навърши 57 в началото на месеца.
Въпросът ми е правилно ли сме разбрали, и ако е така, може ли някой да ни насочи към адвокат,запознат с подобен тип казуси, който да ни помогне в събирането, подготвянето, оформянето и подаването на документите.
Или поне някакви насоки какво ни трябва, как да си го набавим и къде се подават документите.
Предварително благодаря на отзовалите се!
rahwin
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 30 Май 2013, 11:23

Re: Пенсия за преживяло лице от Словения - въпроси

Мнениеот vaskovasko » 10 Дек 2021, 16:58

Здравейте, прочетете повече в този документ от страница 19 нататък https://ec.europa.eu/employment_social/empl_portal/SSRinEU/Your%20social%20security%20rights%20in%20Slovenia_bg.pdf
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: Пенсия за преживяло лице от Словения - въпроси

Мнениеот rahwin » 28 Яну 2022, 16:26

Здравейте, майка ми намери адвокат в Пловдив, който е наясно с казуса и ще свърши работата. Ако някой се интересува от координати, да пише на лично, ще ги дам.
Темата е за заключване
rahwin
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 30 Май 2013, 11:23


Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron