начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Съседът ми ме нападна с юмруци. Сега какво?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Съседът ми ме нападна с юмруци. Сега какво?

Мнениеот frustrated_neighbor » 25 Апр 2022, 19:17

Preface: Настанил съм украински бежанци - майка с дете. Детето понякога вдига шум, както всяко друго дете. Съседът ми се е оплаквал от това, макар и да се е случвало преди 22:00.

Нямаше ме един месец, така че не знам какво се е случвало. Онази вечер излизам до магазина, съседът ми ме вижда, и без предупреждение започва да ме налага с юмруци в областта на лицето - без предупреждение. На улицата има улични камери (ако работят). Изкарах си медицинско за лека телесна повреда. Ходих в полицията и те казаха, че могат най-много да го смъмрят. Мога ли да го осъдя в районния съд? По принцип не искам да се въвличам в дълги дела, защото нямам време да се занимавам лично с това. Какви опции имам? От Варна съм.
frustrated_neighbor
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Апр 2022, 19:07

Re: Съседът ми ме нападна с юмруци. Сега какво?

Мнениеот userbg1 » 26 Апр 2022, 19:33

Здравейте, въз основа на така описаните от Вас факти смятам, че бихте имали право да предявите иск за непозволено увреждане по чл. 45 от Закона за задълженията и договорите(ЗЗД). Но би трябвало да се консултирате с адвокат, за да защити интересите Ви по най-добрия начин.
userbg1
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Апр 2022, 19:27


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron