начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Как да разбера дали някой е в затвора?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Как да разбера дали някой е в затвора?

Мнениеот kalina_2121 » 30 Яну 2022, 23:13

Здравейте!

Първо, извинявам се, ако този форум не е най-правилното място за поставяне на настоящия ми проблем. Знам, че не е правен казус, но търсих информация навсякъде и, за съжаление, никъде не успях да намеря точно това, което ме интересува.

Въпросът ми е зададен още в самото заглавие - моя роднина, с която се наложи да прекъснем всякакъв контакт по стечение на обстоятелствата, може би в момента е в затвора, но не мога да бъда сигурна. По какъв начин бих могла да разбера? Има ли някой вещ по темата? Не знам как точно трябва да процедирам, а е наистина близък роднина.

Ще бъда изключително благодарна на всеки отзовал се на помощ! Благодаря предварително и за отделеното внимание.

Поздрави,
Калина Михайлова
kalina_2121
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Яну 2022, 23:01

Re: Как да разбера дали някой е в затвора?

Мнениеот berto » 31 Яну 2022, 00:29

Попитайте в най-близкото РПУ, вероятно ще искат някакво доказателство за това, че сте роднини, но мисля, че това лесно ще го набавите от общината от ЕСГРАОН. Ако е низходящ (дете, внук) или възходящ (баща, майка, леля, чичо, баба, дядо), някой друг родственик (брат, сестра) или пък да кажем по-далечен (братовчед или пък племенник), би трябвало да Ви кажат, роднини сте все пак. Желая Ви успех! Пък ако успеете (или недай Боже не успеете), кажете дали са Ви искали документ, че ми е любопитно!
berto
Потребител
 
Мнения: 314
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: Как да разбера дали някой е в затвора?

Мнениеот kalina_2121 » 31 Яну 2022, 00:37

Много благодаря за бързия отговор! И аз първо помислих, че трябва да отида до РПУ, но понеже съвсем наскоро навърших пълнолетие, се притесних, че може да не ми обърнат много внимание - случвало се е и преди да свидетелствам неглижираните отговорности на някои полицаи. Все пак ще опитам и се надявам този път да ми съдействат. Отново благодаря за помощта!
kalina_2121
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Яну 2022, 23:01

Re: Как да разбера дали някой е в затвора?

Мнениеот dimist » 31 Яну 2022, 14:12

Осъдените се настаняват в местата за лишаване от свобода /затвори и затворнически общежития/ по райони, съобразно постоянното им местоживеене. Така че , може да проверите в местния затвор. Тъкмо ще разберете и кога може да му отидете на свиждане. В общината наистина има данни за това, но не би следвало да Ви ги предоставят.
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Как да разбера дали някой е в затвора?

Мнениеот bilianakostova » 04 Фев 2022, 21:39

dimist написа:Осъдените се настаняват в местата за лишаване от свобода /затвори и затворнически общежития/ по райони, съобразно постоянното им местоживеене. Така че , може да проверите в местния затвор. Тъкмо ще разберете и кога може да му отидете на свиждане. В общината наистина има данни за това, но не би следвало да Ви ги предоставят.

Здравейте,

Първо се извинявам, че се намесвам в разговора. Тъй като и аз имам роднина, който не мога да открия от известно време реших да се включа. При мен случая е малко по-различен понеже съм сигурна,че е в чужбина. Мислите ли, че външно министерство получават информация за гражданите зад граница, които са лишени от свобода?
bilianakostova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2022, 21:22


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron