начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Казус с наследство ,дадено за осиновяване дете

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Казус с наследство ,дадено за осиновяване дете

Мнениеот probono » 19 Окт 2021, 20:29

Здравейте , имаме следният казус за наследство.Майката на съпруга ми почина преди около шест месеца.Преди нея (около два месеца) почина и сестра й.
И двете имат по едно дете.
Но учудването е ,че когато братовчедът на моя мъж отива да си вземе удостоверение за наследници , в него излиза още едно дете, на което са изписани трите имена и датата на раждане.Няма ЕГН, годината на раждане е 1950 г.
Майка му не е споменавала нищо по този въпрос.Явно детето е дадено за осиновяване или не знаем въобще какво е станало с него.Практически, сега научаваме за неговото съществуване.Момиче е , записана с майчиното си име.
Въобще не ми ясно как се действа в този случай и към кого да се обърна.Готови сме дори да наемем адвокат , но не ми е ясно ,дали това лице въобще съществува.
Детето е родено в София.Може да е с сменени имена.
Разбрах, че съдебната делба не може да стане без тази жена.
Ще ви бъда благодарна , ако ме посъветвате какво да правим или най- малкото да ни насочите към решението!
Благодаря ви предварително!
probono
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Ное 2007, 01:31

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron