начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ЗУЕС / съдебно удостоверение/

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ЗУЕС / съдебно удостоверение/

Мнениеот nora12345 » 11 Сеп 2021, 19:52

Здрвейте. Бивш управител съм на ЕС/ ЮЛ/. По време на моя мандат, ЕС започна ИД срещу етажен собственик. Същия собственик има издадена заповед за изпълнение, по която е възразил. Към момента делото е насрочено за първо присъствено заседание на страните за м. Октомври. Мандата ми е изтече малко след внасянето на молбада в съда за издаване заповед за изпълнение на въпросния етажен собственик. Респективно към момента същата ЕС има нов управител / ЮЛ/. Съгласно ЗУЕС съм предала всички протоколи от ОС на новия управител с приемо предавателен протокол. НЯМАМ копия на предадените протоколи. Въпроса е в тояа, че протоколите които иск съдията са в новия управител, а той отказва да ги предостави на упълномощения адвокат от ЕС , и единствения начин по който можем да се снабдим с тези протоколи е чрез съдебно удостоверение до съда чрез което съдията да задължи новия управител да ги предостави. От друга страна, упълномощения адвокат казва, че не можел да подаде такава молба, тъй като това било конфликт на интереси, и съдията щял даоткаже да издаде такова удостоверение в полза на етажната собственост.А практически няма друг начин по който можем да се снабдим с теи доказателства. По времето на моя мандат се взе решение на ЕС да бъде заведено дело срещу некоректния платец. А това решение е вписано именно в тези протоколи коит съм предала на новия управител.
Та ъпроса ми е следния. Какви са вариантите да се снабдим с тези протоколи, и найстина ли им конфликт на интереси?
Благодаря предварително.
nora12345
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Май 2021, 14:25

Re: ЗУЕС / съдебно удостоверение/

Мнениеот nikodim77 » 12 Сеп 2021, 00:42

Здравейте,
Аз мисля, че не само трябва да предостави протоколите пред съда, но той самият да се явява по делата като страна, а Вие в качеството на свидетел. Да, Вие сте инициирали гр. дело, чрез ИМ, но като управител на ЕС, какъвто вече не сте. Така че делото се продължава от новия управител, а вие вече,както посочих - свидетел. Мнението ми се базира разписаното в ал. 4 от чл. 23 на ЗУЕС.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: ЗУЕС / съдебно удостоверение/

Мнениеот nora12345 » 12 Сеп 2021, 11:34

nikodim77 написа:Здравейте,
[url]Аз мисля, че не само трябва да предостави протоколите пред съда, но той самият да се явява по делата като страна, а Вие в качеството на свидетел. Да, Вие сте инициирали гр. дело, чрез ИМ, но като управител на ЕС, какъвто вече не сте. Така че делото се продължава от новия управител, а вие вече,както посочих - свидетел. Мнението ми се базира разписаното в ал. 4 от чл. 23 на ЗУЕС.

[/url]

Да, но новия управител отказва да влезе като страна на ЕС по делото , както и да предостави протоколите на адвокатката на ЕС. :roll: :roll: :roll: :roll: А тези протоколи са ни необходими. Може ли да ги искаме със съдебно удостоверение и получава ли се конфликт на интереси. Все пак има решение на ОС и представител на ЕС по делото е адвокат, а не аз като бивш домоуправител.
nora12345
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Май 2021, 14:25

Re: ЗУЕС / съдебно удостоверение/

Мнениеот kalahan2008 » 12 Сеп 2021, 12:14

nora12345 написа:Може ли да ги искаме със съдебно удостоверение и получава ли се конфликт на интереси. Все пак има решение на ОС и представител на ЕС по делото е адвокат, а не аз като бивш домоуправител.

Не, защото новият управител на ЕС действа като представител на ищеца /ЕС/, а съдебно удостоверение се издава за снабдяване с документи от трети лица.
На практика по този начин управителят на ЕС действа във вреда на интересите на ЕС, чийто представител е той, като в този случай може да се търси деликтна отговорност от него, ако делото бъде загубено заради липсата на тези документи.
Опитайте да се снабдите с други доказателства.
Адвокатът на ЕС може да иска писмени обяснения от новия управител по реда на чл. 176 ГПК.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта


cron