начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска книжка

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска книжка

Мнениеот rumendim » 23 Юли 2021, 11:20

Здравейте,

Имам СУМПС от Великобританя с положен изпит в Лондон и искам да си изкарам българско СУМПС, но без да сменям английска книжка. Възможно ли е изкараване на българско СУМПС без да връщам/подменям английската? Нямам никакви отнети точки. Доколкото знам след излизането на Великобритания от ЕС не би трябвало да е пробелм да притежавам две книжки (Англия и България) Има ли условие да съм постояно пребиваващ в България?
rumendim
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юли 2021, 10:49

Re: Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска кни

Мнениеот guest1 » 23 Юли 2021, 13:21

Ако си минете по „стандартния ред“ - обучение теория и практика, изпит, СУМПС - да!
Навремето много българи го правеха, ама ... наопаки. Отива на Острова с българско СУМПС, минава си процедурата там и получава И британско.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска кни

Мнениеот doondie » 23 Юли 2021, 13:48

Каква е ползата от 2 книжки, ако английската е full и важи и в България (до 3 месеца, че не знам как стоят нещата след излизането от ЕС?)?

Изобщо възможно ли е притежанието на 2 книжки в днешно време, когато службите имат възможност да проверяват за наличието на съществуваща книжка, издадена в друга държава? Не се ли гледа местожителството?
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска кни

Мнениеот guest1 » 23 Юли 2021, 14:14

doondie написа:Каква е ползата от 2 книжки, ако английската е full и важи и в България (до 3 месеца, че не знам как стоят нещата след излизането от ЕС?)?
Изобщо възможно ли е притежанието на 2 книжки в днешно време, когато службите имат възможност да проверяват за наличието на съществуваща книжка, издадена в друга държава? Не се ли гледа местожителството?

Ползата - съмнителна, ама знам ли какво му е в главата?
За Бекзит - прави разлика, между „оригинално ЮК“ СУМПС (каквото е на питащия) и подменено, издадено на база българската правоспособност.
След изтичане на преходния период в Република България СУМПС, издадено от ОК, ще бъде признавано като СУМПС, издадено от държава, която е договаряща страна по Конвенцията за движението по пътищата от 1968 г. и отговарящо на изискванията на приложение № 6 към конвенцията.
Министерство на вътрешните работи - Информация за Брекзит

Но и с подменено - няма проблеми!

Две различни СУМПС - на база две различни правоспособности, е нещо съвсем реално. Най-малкото - едни държави признават СУМПС издадени от трета и ги подменят, а други - не признават. Както оригиналните, така и подменените.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска кни

Мнениеот rumendim » 23 Юли 2021, 15:33

Благодаря за отговорите,

Проглемът е, че в България може да се управлява само 3 месеца след влизането в страната с книжка от ОК, а след това като те спрат ти налагат ПАМ и ти смъкват номерата (в моя случай за 6 месеца) На системата за влизане и излизане в БГ не може да се разчита защото не винаги се отчита илзизането/влизането. Ако пък се смени книжката с българска като се приберем в ОК се водиш нов шофьор и застраховката е дебела. Изобщо брекзита докара проглеми.
rumendim
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Юли 2021, 10:49

Re: Изкарване на българско СУМПС ако вече имам английска кни

Мнениеот guest1 » 23 Юли 2021, 19:15

rumendim написа:Проглемът е, че в България може да се управлява само 3 месеца след влизането в страната с книжка от ОК, а след това като те спрат ти налагат ПАМ и ти смъкват номерата (в моя случай за 6 месеца) На системата за влизане и излизане в БГ не може да се разчита защото не винаги се отчита илзизането/влизането. Ако пък се смени книжката с българска като се приберем в ОК се водиш нов шофьор и застраховката е дебела. Изобщо брекзита докара проглеми.

Я цитирайте - къде го има това изискване?

За системата на „Гранична полиция“ знаем. а мен ми показа, че два пъти съм ВЛИЗАЛ, без ... да излизам!
Причината е, че минавайки с ЛК - само я поглеждат и никъде не се регистрира. Ако миннавате с паспорт и то на машините - преминаването се регистрира.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1794
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron