начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

отглеждане на пауни

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


отглеждане на пауни

Мнениеот juli5397 » 12 Юни 2021, 22:20

Здравейте,имам проблем и се обръщам към вас за професионална помощ или мнение.
Какво трябва да предприема и как да постъпя по следния казус.
Живеем в село,на 15 км. от голям град,съседите ни решават да отглеждат пауни,8 на брой са в момента.
В близост са до къщите,подложени сме ежедневно и нощем на тормоз от шума който издават тези птици.
От затоплянето м.март до сега тия птици са в размножителен период и не спират да викат и крещят,не знам как да се изразя,чуват се на километри.Когато не са в размножителен период крещят при говор,при звук като пазачи.
Това е ежедневен тормоз за мен,детето ми и семейството като цяло.Не се спи,не стой,не се живее от тия птици.
Правени са опити за разговори,не желаят да се съобразят с нас,няма да ги махнат,и не ги интересува ние как живеем,това е от 2 години.
Детето ми не иска да стои вкъщи,изнерви се,даже ми казва,че не иска да се прибира,такъв тормоз,времето което може да излезе на двора да играе,не се стои навън.
Изразиха се така:" закона ми позволява да ги отглеждам,ще си правим каквото искаме".
Смятам че живота и здравето на хората е по-важно от това на тези птици и не би трябвало да са за домашно отглеждане(мисля че се водят диви птици или декоративни)Какви действия да предприема,хората са с възможности и ми се струва,че няма да мога нищо да направя.
juli5397
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Мар 2010, 19:27

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron