начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Възможно ли е анулиране на влязло в сила Решение на РС

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Възможно ли е анулиране на влязло в сила Решение на РС

Мнениеот galinadavidkova » 21 Апр 2021, 18:33

През 1996 г. са били съдени мойте родители от собственика на втория жилищен етаж от, двууетажната жил.сграда за ½ част от таван, който се разглежда като подпокривно пространсттво и за ползване на пътека с широчина 1,5 м.по цялата обиколка на къщата, с цел обслужване на етажа си, тъй като не са собственици на парцела.
Представили са като доказателства в Исковата си молба, всички Нотариални актове – прехвърляния: от дядо ми на баща ми; баща ми на брат ми; брат ми на първия купувач на втория жилищен етаж и техният, като втори купувачи.
По този начин подвеждат съда, че собственици в Етажната собственост са моите родители. Това не вярно, тъй като още през 1992 г. Собственик на целият парцел, зимничен етаж и първи етаж съм аз, прехвърлени от моите родители, чрез покупко – продажба и преди още моят брат да продаде етажа си.
Районният съд предоверявайки се на доказателствата по Исковата молба, не е уточнил собствеността в Етажната собственост и е допуснал да бъдат съдени хора, които не са собственици. През 1996 г. Не всеки можеше да придобие информация каква собственост притежава съседа ти, нямаше публичност.
Желая да анулирам Решението на РС, тъй като Ищците по делото си изваждат нов Нотариален акт, в който е цитирано следното: “.......... , който обект по представени документи за собственост, представлява ВТОРИ ЖИЛИЩЕН ЕТАЖ, от двуетажната жилищна сграда, построена ............, ведно с ½ идеална част от тавана на сградата, с право за реално ползване от 22,40 кв.м ....., съгласно разпределение на ползването, определено с влязло в сила съдебно решене ......................., както и съответните идеални части от общите части на сградата и припадащите се на обекта идеални части с правото на строеж върху мястото, с определено ползване, съгласно същото решение, върху земята около сградата , в която е построено тяхното жилище, с размер от 1,5 м. широчина на пътека, покрай цялата обиколка на жилищната сграда.“

В парцела ми се предвижда строителство – надстройка и пристройка на калкан със съседна сграда.
Трябва да отбележа, че идеалните части от общите части на сградата не са определени в нито един Нотариален акт, направо се приема, че всеки притежава ½ идеална част, без да се взима предвид, че съществува и зимничен етаж, стойностите на притежаваните самостоятелни обекти в етажната собственост, не могат да бъдат еднакви.
Притеснено ми е от така направения нов Ноталиален акт, какви правни последици може да има. Възможно ли е да се претендира за права при бъдещо строителство.

За пълна правна помощ ще си заплатя
galinadavidkova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Апр 2021, 13:41

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron