начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Намериха откраднатия ми телефон. Сега какво?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Намериха откраднатия ми телефон. Сега какво?

Мнениеот daimubate » 31 Мар 2021, 11:35

Здравейте,

Преди година ми откраднаха телефона в София.
Вчера ми се обадиха от 2 РПУ да ми кажат, че телефона е намерен и трябва да пусна Молба до прокурора на СРС, за да си го получа.
Попитах полицая, който ми се обади, "кой е извършителя, къде е намерен телефона?".
Той отговори, че телефона е намерен в заложна къща и изшикалкави, че телефона бил преминал през няколко човека докато стигне до тази заложна къща.
Това изобщо не ме устройва като отговор.
Искам човека да си понесе наказанието. В телефона имах доста информация, която загубих завинаги и това, че са ми намерили телефона(не се знае в какво състояние е) изобщо не ме топли. Искам възмездие.
Какво трябва да направя?
daimubate
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 15 Окт 2018, 09:24

Re: Намериха откраднатия ми телефон. Сега какво?

Мнениеот dimist » 31 Мар 2021, 13:32

Правата ти са в чл. 75 от НПК, има го и на този сайт. Поискай изрично да участваш в наказателното производство, за да можеш да обжалваш постановления за спиране или прекратяване, както и да правиш искания.
На практика е доста трудно, точно по тези дела на полицаите ,а и на прокуратурата не им се работи, особено след като са намерили вещта. Въпреки, че в този случай е ясно кой е оставил телефона в заложната къща, и могат да тръгнат по веригата.
А и тези действия ги предприеми, след като си получиш телефона, да не се прецакаш сам.
dimist
Потребител
 
Мнения: 625
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Намериха откраднатия ми телефон. Сега какво?

Мнениеот daimubate » 01 Апр 2021, 17:35

dimist написа:Правата ти са в чл. 75 от НПК, има го и на този сайт. Поискай изрично да участваш в наказателното производство, за да можеш да обжалваш постановления за спиране или прекратяване, както и да правиш искания.
На практика е доста трудно, точно по тези дела на полицаите ,а и на прокуратурата не им се работи, особено след като са намерили вещта. Въпреки, че в този случай е ясно кой е оставил телефона в заложната къща, и могат да тръгнат по веригата.
А и тези действия ги предприеми, след като си получиш телефона, да не се прецакаш сам.



Благодаря! Прочетох чл.75 от НПК, но за съжаление никой не ми е разяснил правата.
Днес пратих молба да ми върнат телефона и след това ще действам.
daimubate
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 15 Окт 2018, 09:24

Re: Намериха откраднатия ми телефон. Сега какво?

Мнениеот pvassilev » 16 Юли 2021, 23:17

Играл съм я тая игра, да знаеш, че полицията намира телефони, и основната й задача е да ги намира и връща на собствениците. Крадците не търси. Да кажем, ще намерят този, който го е оставил. И още четирима по веригата. Никой полицейски началник няма да отдели време и хора да търсят един крадец, особено след като телефона не е в него и няма как да се докаже, че той го е откраднал. Освен ако ти не го разпознаеш като същия крадец, който ти го е откраднал.
pvassilev
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Май 2007, 21:30


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron