начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

АУАН по чл. 145 от ЗДвП

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


АУАН по чл. 145 от ЗДвП

Мнениеот nico80 » 04 Мар 2021, 22:02

Здравейте,
Попаднах в нов параграф 22 след последното ми ходене в КАТ.
Случая е следният, на 22-ри януари си купих МПС от държава членка на ЕС, на 15-ти февруари извадих транзитни номера с който ми дадоха и "Разрешение за Придвижване" / "Temporary Certificate for Registration" и ми обясниха че имам 30 дни да представя МПС-то за сверка и получа постоянни номера и талон. Днес отивам за сверка и регистрация и служителката на гишето ми обясни как съм пропуснал срока от един месец за регистрация и ми съставиха АУАН по чл. 145. Твърдението ми, че съм се явил в указания срок и ми е издадено "Разрешение за Придвижване" / "Temporary Certificate for Registration" остана глас в пустиня. Според тях то нямало нищо общо с регистрацията на МПС. Зарових се в ЗДвП и според Чл. 141. "За всяко регистрирано моторно превозно средство или ремарке се издава свидетелство за регистрация с безсрочна или с временна валидност".
Въпроса ми е, има ли смисъл да обжалвам АУАН или НП след това. Мога ли да ползвам "Разрешение за Придвижване" / "Temporary Certificate for Registration" като доказателство, че в законния срок съм регистрирал МПС-то, тъй като на служителите текста на английски нищо не им говори и те държат само на първата част от името. Има ли някакъв закон или регламент който да приравнява текстовото на европейските езици в ЕС.

Благодаря предварително за съветите на всички отзовали се. Късмет и по малко главоболия с държавни служители.
nico80
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Мар 2021, 21:40

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron