начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

АУАН по чл. 145 от ЗДвП

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


АУАН по чл. 145 от ЗДвП

Мнениеот nico80 » 04 Мар 2021, 22:02

Здравейте,
Попаднах в нов параграф 22 след последното ми ходене в КАТ.
Случая е следният, на 22-ри януари си купих МПС от държава членка на ЕС, на 15-ти февруари извадих транзитни номера с който ми дадоха и "Разрешение за Придвижване" / "Temporary Certificate for Registration" и ми обясниха че имам 30 дни да представя МПС-то за сверка и получа постоянни номера и талон. Днес отивам за сверка и регистрация и служителката на гишето ми обясни как съм пропуснал срока от един месец за регистрация и ми съставиха АУАН по чл. 145. Твърдението ми, че съм се явил в указания срок и ми е издадено "Разрешение за Придвижване" / "Temporary Certificate for Registration" остана глас в пустиня. Според тях то нямало нищо общо с регистрацията на МПС. Зарових се в ЗДвП и според Чл. 141. "За всяко регистрирано моторно превозно средство или ремарке се издава свидетелство за регистрация с безсрочна или с временна валидност".
Въпроса ми е, има ли смисъл да обжалвам АУАН или НП след това. Мога ли да ползвам "Разрешение за Придвижване" / "Temporary Certificate for Registration" като доказателство, че в законния срок съм регистрирал МПС-то, тъй като на служителите текста на английски нищо не им говори и те държат само на първата част от името. Има ли някакъв закон или регламент който да приравнява текстовото на европейските езици в ЕС.

Благодаря предварително за съветите на всички отзовали се. Късмет и по малко главоболия с държавни служители.
nico80
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Мар 2021, 21:40

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron