начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Договор за наем на държавно производствено помещение-търг

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Договор за наем на държавно производствено помещение-търг

Мнениеот si_nikolova » 26 Фев 2021, 23:01

Имах сключен 5 годишен договор с държавно дружество на 31.12.2020г.свърши договора, до средата на месец февруари нямаше никакви действие от страна на дружеството-платени две фактури за наем, на 13.02.2021г.е обявен търг с тайно наддаване на 26.02.2021г.губя търга, имам ли право по съдебен или друг път на възражение, поне с цел печелене на време.... Имам много средства вложени в това помещение и доста сложно ми е преместването..
si_nikolova
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 08 Юли 2019, 14:12

Re: Договор за наем на държавно производствено помещение-тър

Мнениеот jhoro » 26 Фев 2021, 23:59

Здравейте!
Относно сроковете
Чл. 236. Ако след изтичане на наемния срок използуването на вещта продължи със знанието и без противопоставяне на наемодателя, договорът се счита продължен за неопределен срок.
Ако наемателят продължи ползуването въпреки противопоставянето на наемодателя, той дължи обезщетение и трябва да изпълнява всички задължения, произтичащи от прекратения наемен договор.

Колкото до обжалване резултата на търга - право имате, шансове не.

А вложените средства (подобрения по имота) - може да си ги търсите отделно.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron