начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Проблем с паркиране до гараж в междублоково пространство

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проблем с паркиране до гараж в междублоково пространство

Мнениеот funkagenda » 15 Фев 2021, 17:40

Здравейте,

Разполагаме с два гаража в кооперация с малко междублоково пространство.
Има една основна врата, която се отваря след това има тунел, който води към това пространство, което е сравнително малко и автомобил трудно захожда.
Начин на захождане е 90градусов завой, и колата преминава сравнително трудно.

Ето го и проблема. Съседът ми не успява да си намира място в квартала вечер и много често решава да си остави колата залепена буквално за стената, като моето захождане за излизане, особено вечер, става много много трудно. Успявам да изляза, все пак, но с много маневри, и не съм убеден че друг шофъор би успял да се справи с маневрата. Влизането за захождане в гаража е поносимо и в този случай, не ми пречи чак толкова.

Не живея в кооперацията, а имам само два гаража. Съседите твърдят, че всеки притежател на апартамент разполагам с 2 квадрата от пространството. Но при положение, че за мен става много трудно да изляза, не мисля, че това може да бъде валиден аргумент.

Опитвал съм се да говоря няколко пъти и да споделя, че аз имам гараж, за да си пазя колата, а накрая ще я ударя сам, защото не мога да излизам лесно, но не срещам разбиране.
Моля за вашето съдействие.
funkagenda
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Фев 2021, 17:34

Re: Проблем с паркиране до гараж в междублоково пространство

Мнениеот teogeo » 15 Фев 2021, 19:21

funkagenda написа:Здравейте,

Разполагаме с два гаража в кооперация с малко междублоково пространство.
Има една основна врата, която се отваря след това има тунел, който води към това пространство, което е сравнително малко и автомобил трудно захожда.
Начин на захождане е 90градусов завой, и колата преминава сравнително трудно.

Ето го и проблема. Съседът ми не успява да си намира място в квартала вечер и много често решава да си остави колата залепена буквално за стената, като моето захождане за излизане, особено вечер, става много много трудно. Успявам да изляза, все пак, но с много маневри, и не съм убеден че друг шофъор би успял да се справи с маневрата. Влизането за захождане в гаража е поносимо и в този случай, не ми пречи чак толкова.

Не живея в кооперацията, а имам само два гаража. Съседите твърдят, че всеки притежател на апартамент разполагам с 2 квадрата от пространството. Но при положение, че за мен става много трудно да изляза, не мисля, че това може да бъде валиден аргумент.

Опитвал съм се да говоря няколко пъти и да споделя, че аз имам гараж, за да си пазя колата, а накрая ще я ударя сам, защото не мога да излизам лесно, но не срещам разбиране.
Моля за вашето съдействие.


Иск чл. 109 от ЗС (първо го предупреждавате съседа, че ако не спре, ще има дело). Това, че някой си разполагал с по 2кв.м. простанство са голи приказки. Да, принципно може да си разпределят свободната площ, но това съвсем не означава, че по този начин могат да Ви създават неудобства в ползването (достъпването) на гаражите.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron