начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Починал първи братовчед без деца

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Починал първи братовчед без деца

Мнениеот hristina_k » 15 Фев 2021, 16:20

Здравейте!
Моя много близка от малко населено място често се чува със своя братовчедка от голям град.В някакъв момент разговорите секват и познатата ми разбира чрез някаква съседка,че братовчедката е починала.Същата няма деца,братя.Родителите й отдавна са починали.
Близката ми й се пада първа братовчедка и счита,че би трябвало да е наследник като единствена такава.
За съжаление не разполага с ЕГН,а само с дата на раждане на починалата и адрес на имота,който е на нейно име.
От къде следва да се започне ?Познатата ми вероятно трябва да изиска удостоверение за родствени връзки,а след това?
Ако някой може да се отзове,ще съм благодарна да пише и да помогнем.
hristina_k
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2011, 23:18

Re: Починал първи братовчед без деца

Мнениеот portokal » 15 Фев 2021, 16:52

Удостоверение за наследници направо. Щом жената е починала и ако наистина братовчедката е нейна наследница, ще и го издадат. Издава се в общината по последния постоянен адрес на починалия.
Предполагам, че става дума за възрастни жени и живи лели, вуйчовци и пр. няма. Ако има и други първи братовчеди (от която и да било страна), наследяват поравно.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron