начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Ремонт на покрив

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ремонт на покрив

Мнениеот ivahristova » 18 Юни 2020, 09:07

Здравейте,
пиша във връзка с ремонт на покрив.
Миналата година закупих апартамент на последния етаж,но тази пролет покрива протече(керемиден е).
Живея сама с детето и нямам кой знае какви средства за ремонт.Говорих със съседите,те казаха,че няма домоуправител и лятото ще решат какво да правят.Но покрива течеше много,а и в града се оказа,че няма майстори и фирми свободни в близко бъдеще и се принудих да звънна на майстори по обява.Оказаха се роми,които за 1 ден ремонтираха 80кв.м. от покрива като ме изнудиха да им платя доста голяма сума. :(
Да обаче....при първия дъжд покрива протече на 2 места.Обадих се да дойдат да го оправят,но ми казаха че искат още пари.
Въпроса ми е дали мога да подам жалба в полицията или пък да наема адвокат и да видим как може да се дооправи покрива.
Дадоха ми договор,в който има само име,адрес и подпис на лицето,без печат на фирма.В договора пише общата сума.
Благодаря ви предварително!
ivahristova
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Юни 2020, 08:58

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот jhoro » 18 Юни 2020, 15:37

Здравейте.
Може да си търсите правата пи съдебен път (най-добре С адвокат) - полицията едва ли ще реагира.
Казаното от Вас „само име, адрес и подпис на лицето” изобщо „не е Само”! За доказателство се приема и „хвърчащо” листче, на което пише - „Днес аз, jhoro получих от ivahristova сумата …”.

Колкото до разходите „за неотложния ремонт” от Ваша страна - може да ги търсите от съсобствениците. В ЗУЕС си е написано.
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Ремонт на покрив

Мнениеот ivahristova » 18 Юни 2020, 16:46

Благодаря за отговора.
Днес в града имаше проливен дъжд и покрива протече на още няколко места.Оказа се,че тече точно както преди да се "ремонтира" :( :( :(
Тъй като апартамента е закупен на кредит то същия има застраховка.
Застрахователите ми отпуснаха сумата от 300лв за ремонт.
Но за ремонта на покрива аз платих сумата от 2 500лв.
Колкото до съседите- да,бих изисквала да се подели сумата,но всъщност се оказва,че покрива си е в състоянието отпреди "ремонта". Затова трябва да се търсят варианти покрива да се отремонтира допълнително и да се спрат течовете.
Явно от сегашните "майстори" не може да се очаква да поправят щетите,които са нанесли.Не стига това,ами когато са излизали на покрива са минавали през покрива,който се намира над съседния апартамент и вследствие на това покрива там тече и то много. :shock: :shock: :shock: Там никой не живее,но собствениците идват пред месец,два.Положението никак не е добро. :(
ivahristova
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 18 Юни 2020, 08:58


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron