начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Длъжни ли са куриерите да уведомят за пристигнала пратка

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Длъжни ли са куриерите да уведомят за пристигнала пратка

Мнениеот stelko135 » 27 Май 2019, 03:18

Здравейте, наскоро имах едно неприятно изживяване (изпуснах самолетен полет) заради куриерска фирма (а може и аз да съм си виновен).
На 16ти май четвъртък се явих на визово интервю след което от посолството ми изпращат паспорта по куриер като ми казват че до два работни дни би трябвало да е готов за получаване. Супер викам си аз и си мисля, че ще ми изпратят СМС като е пристигнал. Да ама не. Паспорта бил пристигнал вторник в някакъв офис на фирма ТНТ, обаче кой да знае. На 23ти решавам да разпитам малко (тук е и моята грешка че късно се сетих да разпитвам) и разбрах от приятел, че посолството работи с тази фирма. Тъй като беше късно вечерта и знам че еконт и спийди работят на 24ти май очаквах и тази фирма да работи. Останах само с очакванията си :cry: Звънях на номера който е на вратата на фирмата те ми казаха, че паспорта е получен обаче офиса не работил днес, а и че не били длъжни да уведомяват за получаването на пратка. Е аз от къде да знам че имам пратка в случай че някой ми прати нещо? Всичко това става сутринта на 24ти май като на обяд получавам СМС че паспорта е пристигнал. Това си беше подигравка. На 25ти и на 26ти получих отново СМС, че пратката ще бъде върната след 3 работни дни. Хубаво ама защо ми ги пращат като не работят тогава. Един ден по рано да ми го бяха пратили :cry: Въпросът ми е дали наистина не са длъжни да уведомяват за пристигнала пратка?
stelko135
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Май 2019, 02:29

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 32 госта


cron