начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Данък имот след наследство

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Данък имот след наследство

Мнениеот velimk » 03 Апр 2019, 10:43

Здравейте!
При подаване на декларация за откриване на наследство, след като е починал баща ми наследниците, които сме аз, майка ми и сестра ми се оказва , че дължим данък върху имот апартамент.
Данъкът, който е начисляван в предишни години е бил за полумасивна сграда, а сега изведнъш сградата става масивна постройка.Апартаментът е на последен етаж и тавана е гредоред, а не плоча.
Интересно ми е дали мога да поискам информация за първоначално подадената декларация за имота?
Защо данъкът ще се връща за 5г.назад и ще се търси от нас заедно с лихвите, при положение, че вида на имота не е определен от нас при подаване на декларацията?
Може ли през годините да е променен вида на сградата?Имам ли право да откажа да платя за 5г.назад преизчисленият данък?Може ли да се потърси вина от съответното длъжностно лице, което е приело декларацията първоначално?
Родителите ми са си плащали винаги редовно данъците.
Най-интересно е, че при неплащане можело да използват услугите на ЧСИ.
Как мога да постъпя в случая, тъй като според мен не е наша вината за тази ситуация?
Предварително благодаря!
velimk
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 13 Май 2009, 15:50

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron