начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Промяна на името

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Промяна на името

Мнениеот manunited » 14 Яну 2019, 18:37

Здравейте , пиша във връзка с това , че желая да променя една буква в собственото си име . Знам , че това става чрез искова молба към съответния Районен съд. Искам да попитам мога ли да се представлявам сам , какво става със старите ми документи като лична карта , паспорт , образование и т.н. Трябва ли да изкарвам нови такива , или е достатъчно да покажа някакъв документ , че има промяна в името ми ? Съответно в какъв срок приблизително се гледа това дело , изисква ли се нещо специално от мен , въобще ако имате някакви препоръки и мнения бих бил много благодарен :)
manunited
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2019, 18:32

Re: Промяна на името

Мнениеот kalahan2008 » 17 Яну 2019, 01:20

Не е задължително ползването на адвокат, но е препоръчително. Относно процедурата - прочетете чл. 19 от Закона за гражданската регистрация и Гражданския процесуален кодекс /Част VI - "Охранителни производства"/.
След постановяване на съдебното решение за промяна на името ще трябва да си смените личната карта, паспорт и шофьорска книжка.
За останалите документи /като диплома/ няма как, а и не е нужно да ги сменяте - ще си извадите удостоверение за идентичност на имената от общината и това ще е достатъчно.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4168
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Промяна на името

Мнениеот tochotocho » 05 Фев 2019, 20:35

Фурнаджиев -син избягал около 1944-45 г. в САЩ. Там се пекръстил на ФЪРНАРД. Сега негови даследници - син, дъщеря търсат НАСЛЕДСТВО. Но те са ФЪРНАРД !
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 24 госта


cron