начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Запор на заплата при почасова работа?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запор на заплата при почасова работа?

Мнениеот grajdanin1 » 21 Дек 2018, 20:08

Здравейте, имам следния проблем . Имам задължения към пет различни институции, 4- бързи кредита, 1- кредитна карта, като общо всичко, което трябва да върна сега са около 4,500-5,000 лв имам забава 3 месеца вече. Без да отделяме внимание на това кога ще ги върна , само вмятам, че нямам нищо на мое име, нищо за наследяване, нито кола. Въпросът ми е следния, аз в момента не работя но от февруари започвам почасова работа - 4 часа и като заплата ще взимам чисто 530 лв + 60 лв ваучери за храна. Когато разберат , че работя , кредитора, който пръв пусне запор , ако нещо ми се удържа то ще се дава само на едната институция докато дългът се изчисти, нали така? При тази заплата , колко ще ми бъдат удъжките?

Благодаря искрено!
grajdanin1
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Дек 2018, 19:52

Re: Запор на заплата при почасова работа?

Мнениеот tochotocho » 23 Дек 2018, 12:57

Ако от 1 януари 2019 г. мин.раб.заплата стане 560 лв. какво следва- получаваш чисто 530 лв за 4 часов раб.ден и си под мин.раб.заплата. Не може да ти удържат . Ако обаче реши кредитора ,че и 60 лв. са премия, ваучер и пр. т.е. реално получаваш под каквато и да е форма тези 60 лв. , то заплатата ти става 590 лв. Необлагаема е сумата 560 лв. Над нея 30 лв са обект на погасяване. Но се трупат лихви и задължението набъбва!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron