начало
Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право Отборът на СУ „Св. Климент Охридски“ стигна до полуфинал в най-голямото състезание по космическо право

Прекратяване на трудов договор по чл.327,т.6

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прекратяване на трудов договор по чл.327,т.6

Мнениеот liliq74 » 25 Юли 2018, 16:39

Здравейте, имам питане относно прекратяване на трудов договор по член.327,т.6. Случаят е следния - имам близка, която е студентка и в същото време работи. В момента още тече 6-месечния изпитателен срок. В същото време й предложиха да започне работа по специалността , която учи. Въпросът ми е дали може да подаде молба за прекратяване на трудовия договор без предизвестие като посочи основание член.327,т.6- продължаване на обучението. Или трябва да се приложи някакво друго основание. Благодаря.
liliq74
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 09 Юни 2018, 14:53

Re: Прекратяване на трудов договор по чл.327,т.6

Мнениеот svegrigorov » 25 Юли 2018, 18:08

Може да прекрати трудовия договор на основания чл. 326, ал. 1, т. 6, ако е редовна форма на обучение и се сдобие с уверение от университета, че е записана като студентка за съответния семестър.

Ако срокът за изпитване е уговорен в полза и на двете страни, тя може да прекрати трудовия договор едностранно без предизвестие.

Последен вариант е да поиска по взаимно съгласие да прекратят правоотношението.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron