начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Прекратяване на съдружие в ООД

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прекратяване на съдружие в ООД

Мнениеот baccarat » 22 Юли 2018, 20:58

Здравейте,

Искам да изляза от ООД, в което съм 50% съдружник и управител. Със съдружничката ми сме равноправни партньори. Имаме еднакви права заедно и по отделно.

В устна договорка се разбрахме тя да запази фирмата, но да не използва името, с което до момента сме работили, а да го смени.

Въпросът ми е къде и как трябва да бъде описано това споразумение, за да бъде законово издържано?
Целта ми е да бъда убедена, че фирмата ще продължи напред с друго име.

Подготвила съм документите за търговския регистър, както следва:
1. Договор за покупко-продажба на дружествени актове
2. Молба от мое име за свикване на общо събрание, в което да изляза от съдружие, в следствие на продажба на дяловете ми
3. Покана за общо събрание от съдружничката ми в 2 екземпляра - за мен и нея
4. Протокол от заседанието - 3 екземпляра (по един за нас и 1 за аг.по вписванията)
5. Решение за учредяване на ЕООД от съдружничката ми
6. Учредителен акт на ЕООД от съдружничката ми
7. Декларация по чл.13, ал.4 от Закона за търговския регистър от съдружничката ми
baccarat
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Юли 2018, 20:09

Re: Прекратяване на съдружие в ООД

Мнениеот ivan_lawyer » 23 Юли 2018, 08:40

Трябва може би и нотариално съгласие за управителя, зависи как остава управител.

Нали сте били заедно, но сега е вече един.

Регистрацията е хубаво да Ви я направи адвокат или поне специализирана фирма.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron