начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Неправомерно преместване на МПС

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот herman » 16 Юли 2018, 14:32

Здравейте, искам да попитам мога ли си възстановя сумата заплатена на ЦГМ за неправомерно вдигната кола?
Автомобилът беше паркиран на инвалидно място с поставен стикер на предното стъкло но " паяците" решили ,че картата не се вижда достатъчно добре и вдигнали колата. Не ми съставиха нито акт, нито фиш. Няма нарушение по ЗДвП или на наредбата на СО. Какво да направя? Пред административен съд ли да се жаля? :(
herman
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Май 2012, 22:22

Re: Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот boxko » 16 Юли 2018, 14:45

Има ли доказателства, че колата ви е вдигната?
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот jhoro » 16 Юли 2018, 18:22

Леко ще допълня въпроса.
Има ли доказателства, че сте заплатили „на ЦГМ за неправомерно вдигната кола“?
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот herman » 16 Юли 2018, 20:50

Имам касова бележка от Цгм
herman
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Май 2012, 22:22

Re: Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот boxko » 17 Юли 2018, 08:37

Направо завеждайте иск за вреди.
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот herman » 17 Юли 2018, 14:00

Не трябва ли първо да се докаже по безспорен начин,че ПАМ е незаконна?
herman
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Май 2012, 22:22

Re: Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот lawchoice » 18 Юли 2018, 01:26

boxko написа:Направо завеждайте иск за вреди.


Похвален е стремежът ви да помагате на хората... Но има една, струва ми се, приложима към казуса мисъл: "Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш."

До авторът на темата:
Решението ви да съдите другиго, следва да е правно обосновано и разумното поведение изисква то да бъде взето след консултация с адвокат /очи в очи/. Какви касови бележки имате /въобще с какви правнорелевантни към казуса данни разполагате/, следва да го коментирате именно на тази консултация, а не да проявявате самоинициатива и следвайки мнения в Интернет да търсите самостоятелно претендирани и предполагаеми от вас права...

Или накратко и с думи прости - като се разболеете чрез Интернет ли се лекувате или отивате на лекар?
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот herman » 18 Юли 2018, 11:57

Проблемът е,че разполагам само с една касова бележка за заплатена " услуга" преместване на наказателен паркинг.Няма административно наказание,което да обжалвам.Полицая на паркинга отказа да ми напише акт (нямаше основание липсва нарушение). При така стеклите се обстоятелства ЦГМ могат да ни стрижат и доят като овце,а ние не можем да направим нищо в своя защита. Утре може да решат да вдигнат колата защото е червена,а те са привърженици на ФК Левски примерно :)
herman
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 28 Май 2012, 22:22

Re: Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот boxko » 19 Юли 2018, 10:30

Както казах, завеждайте иск срещу тях...
Освен стандартното "отидете при адвокат", който ще ви каже същото, което аз Ви казах- друго няма да прочетете.
Очевидно е, че тук голословците са изобилие...
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот lawchoice » 19 Юли 2018, 12:51

boxko написа:Както казах, завеждайте иск срещу тях...
Освен стандартното "отидете при адвокат", който ще ви каже същото, което аз Ви казах- друго няма да прочетете.
Очевидно е, че тук голословците са изобилие...

Хаха, голословиците били изобилие. Присмял се хърбел на щърбел...

Рекламиране на предоставяните от теб услуги ли целиш?

Не всеки може да си позволи да дава дистанционни съвети като теб. Полезно обаче би било тук, публично, да ни разясниш как с посочената касова бележка /която очевидно си видял/ ще докаже противоправно поведение на ЦГМ? В допълнение, след като си се заел с казуса, следва да разясниш на автора на темата, как стои въпроса с разпределението на отговорността по сторените от страните разноски?
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот boxko » 19 Юли 2018, 17:18

lawchoice написа:
boxko написа:Както казах, завеждайте иск срещу тях...
Освен стандартното "отидете при адвокат", който ще ви каже същото, което аз Ви казах- друго няма да прочетете.
Очевидно е, че тук голословците са изобилие...

Хаха, голословиците били изобилие. Присмял се хърбел на щърбел… тук съм съгласен

Рекламиране на предоставяните от теб услуги ли целиш? :roll: Да, точно това целя. Хвана ме

Не всеки може да си позволи да дава дистанционни съвети като теб. Това е форум, знаеш :lol:
Полезно обаче би било тук, публично, да ни разясниш как с посочената касова бележка /която очевидно си видял/ ще докаже противоправно поведение на ЦГМ? И тук съм съгласен. Наистина ще бъде полезно. Очевидно е, обаче, че не аз си падам по прибързаните реакции, след като очевидно си правиш изводи какво съм видял и какво не
В допълнение, след като си се заел с казуса, следва да разясниш на автора на темата, как стои въпроса с разпределението на отговорността по сторените от страните разноски?
Но комент :shock:
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот darzin » 19 Юли 2018, 18:00

В списание "Административно правосъдие" преди няколко месеца има статия за принудителните административни мерки с много актуална практика и примери, подобни на този.
darzin
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2007, 19:55

Re: Неправомерно преместване на МПС

Мнениеот lawchoice » 20 Юли 2018, 00:07

boxko написа:
lawchoice написа:
boxko написа:Както казах, завеждайте иск срещу тях...
Освен стандартното "отидете при адвокат", който ще ви каже същото, което аз Ви казах- друго няма да прочетете.
Очевидно е, че тук голословците са изобилие...

Хаха, голословиците били изобилие. Присмял се хърбел на щърбел… тук съм съгласен

Рекламиране на предоставяните от теб услуги ли целиш? :roll: Да, точно това целя. Хвана ме

Не всеки може да си позволи да дава дистанционни съвети като теб. Това е форум, знаеш :lol:
Полезно обаче би било тук, публично, да ни разясниш как с посочената касова бележка /която очевидно си видял/ ще докаже противоправно поведение на ЦГМ? И тук съм съгласен. Наистина ще бъде полезно. Очевидно е, обаче, че не аз си падам по прибързаните реакции, след като очевидно си правиш изводи какво съм видял и какво не
В допълнение, след като си се заел с казуса, следва да разясниш на автора на темата, как стои въпроса с разпределението на отговорността по сторените от страните разноски?
Но комент :shock:


Хубаво целиш реклама на дейността си, но чрез горния ти пост, ме загуби като евентуален клиент в бъдеще. Вероятно си честен човек, след като в юридически форум си признаваш, че си склонен да формираш становище по същество /какъв иск следва да бъде предявен/, без да си се запознал с доказателствата, с които разполага твоя клиент. Но това за мен не е достатъчно. Аз не съм склонен да разчитам на бъдещи несигурни събития /подреждане на звездите в точната последователност/, доколкото освен /СПН/, евентуалното неблагоприятно развитие на съдебното производство е свързано и с допълнителни парични разходи.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 44 госта


cron