начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Събиране на задължения от Длъжник физическо лице

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Събиране на задължения от Длъжник физическо лице

Мнениеот ivan_petkov » 04 Юли 2018, 10:51

Здравейте, един ми открадна колата и в последствие съдът го осъди да ми изплати 4000 лв. От тази сума получих 3000 лева, но в момента този отказва да ми доизплати последните 1000 лв. Аз не съм завеждал гражданско дело. Какви варианти имам ? ЧСИ за такава сума не ми обърнаха внимание или ми предлагат да завеждам гражданско дело. Но не знам дали си струва да завеждам дело и да вкарам още един пари и да чакам и тях да ми ги изплаща.
ivan_petkov
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 04 Юли 2018, 10:41

Re: Събиране на задължения от Длъжник физическо лице

Мнениеот neutralen » 04 Юли 2018, 12:35

Няма нужда да водите друго дело. Вече съдът го е осъдил за тези 4000 лв. Подайте Молба съдът да ви издаде Изпълнителен лист/ИЛ/ и след това Молба с приложения ИЛ, до съответния ЧСИ за образуване на Изпълнително дело и т.н. :-)
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Събиране на задължения от Длъжник физическо лице

Мнениеот ivan_lawyer » 04 Юли 2018, 13:23

Интересното е в случая дали текат законови лихви. Тоест това е най-сладката рецепта за успех в момента.
Лихвите са доста солени и прибавят добра доходоносност към дълга.
Но пък най-добре е парите да са на в на масата.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron