начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Издирване на лице.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Издирване на лице.

Мнениеот miroslav138 » 24 Май 2018, 04:10

Здравейте , може ли да ми кажете какво се случва , ако пълнолетно лице напусне дома си по негово желание без да уведоми => ОДИ (това ми е ясно). След като въпросното лице бъде намерено , какво се случва? Ще бъде ли върнат / върната обратно НАСИЛА или ще бъде ли семейството уведомено за настоящето местообитание или след като лицето потвърди , че е изчезнало по собствено желание , че е физически и психически здраво , пълнолетно , молбата за издирване да отпадне? Най-важното , което е - ще разбере ли семейството къде е или просто ще знае , че лицето е живо и здраво?
miroslav138
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Май 2018, 04:05

Re: Издирване на лице.

Мнениеот katerinakuch » 27 Май 2018, 23:48

Лицето е пълнолетно и има пълната свобода да напуска дома си и не е длъжно да уведомява когото и да било за новото си местоопребиваване.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Издирване на лице.

Мнениеот vili_spasova » 28 Май 2018, 11:02

Все пак да не забравяме разпоредбите на закона за гражданската регистрация, в който се казва, че "Всяко лице е длъжно в срок 30 дни да заяви промяната на настоящия си адрес". Та дори и лицето да не иска близките и семейството му да са уведомени, къде е местонахождението му в момента, лицето е длъжно да заяви промяна в настоящия адрес. Дали лицето ще го направи е друг въпрос. Ако обаче пълнолетно и дееспособно лице, е решило да се поразходи за известен период от време из страната и/или чужбина, без да се установява за постоянно, без да информира близките си за това, не виждам как някой ще го задължи да дава отчет, къде точно се намира в момента. Или още повече, да кажем, че го издирят, намерят го жив и здрав на някой плаж пиещ освежителна напитка, не виждам кой ще го задължи да се върне при близките си или на работа, защото те така искали. Проблем има в семейството, което не общува помежду си.
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 918
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Издирване на лице.

Мнениеот miroslav138 » 29 Май 2018, 16:41

Питах , защото имам приятелка от година. Момичето е пълнотелно , но поради религиозни причини не можем да сме заедно (техните не й позволяват и тя реши да напусне дома си и да дойде с мен) от там баща й тръгна да я заплашва , че щял да прати хора , да ме убият , че щели да ме съдят и т.н.
miroslav138
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Май 2018, 04:05

Re: Издирване на лице.

Мнениеот kpts_ » 29 Май 2018, 21:48

Темата Ви е за издирване на лице, но не е ли по-важно, да предприемете мерки за сигурността си.
Една жалба в Прокуратурата би имала превантивен ефект срещу заплахи, или ако не - ще преценяте възможностите за раздяла или напускане на страната, или нещо трето.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 25 госта


cron