начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Въпрос за прехвърляне на ЕООД

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос за прехвърляне на ЕООД

Мнениеот kicgrup » 09 Май 2018, 10:28

Здравейте,
Интересуват ме необходимите процедури и документи за прехвърляне на ЕООД от един собственик на друг.От мен на баща ми. И през това време и смяна на управител (в от мен, той да стане и управител). Какви документи ще са ми необходими?
Благодаря Ви много предварително!
Тези документи ще са ли достатачни. Трябват ли други?
-договор за управление
-спесимен или образец,както се казва от подписа ти,нотариално заверен
-Декларация по чл. 141, ал. 8 от Търговския регистър
-Декларация по чл. 142, ал. 1 от Търговския закон;
-заявление А4-има го в търг регистър
-декларация за истинността на заявените обстоятелства – декларация по чл. 13, ал. 4 от закон за търговския регистър;

-изготвя се договор за покупко-продажба на дялове,т.е сегашния собственик Ви продава дела си.Този договор се заверява пак нотариално
-решение на стария собственик за продажба на дялове
kicgrup
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Май 2018, 10:20

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron