начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Мога ли да закупя държавна земя без търг?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мога ли да закупя държавна земя без търг?

Мнениеот murci » 24 Мар 2018, 11:12

Здравейте, от 10 години ползвам парцел, който е част от бивш стопански двор и е държавна собственост. През годините няколкократно съм отправял запитване в ОДЗ Пловдив за закупуване на парцела и отговора винаги е бил че, процедурата е дълга и ще отнеме много години, което в край на сметка не е най-лошото нещо, стига да имаш търпение. От миналата година (2017) някой друг е изявил желание за имота който ползвам, процедурата по продажба вече е задействана и сега аз трябва да освободя имота за да бъде обявен търг за продажбата му. Освобождаването се състои в разрушаване и премахване на всички постройки които съм направил, което обезсмисля интересът ми да участвам в търга. Постройките са кошари за отглеждане на 300 овце. Въпросът ми е, дали има други начини за закупуване на държавен имот и по-скоро мога ли да избегна разчистването на терена?
murci
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Авг 2013, 10:20

Re: Мога ли да закупя държавна земя без търг?

Мнениеот doenitz » 28 Мар 2018, 14:06

Ако имаш собствен съседен имот, може да искаш да станеш съсобственик с държавата като ги обединиш с предварителен договор, пуп-ове и една камара разправии по ЗУТ. Обаче това не винаги е възможно, особено ако няма желание от държавата или просто не им се занимава. Аз съм го правил с общински имот, ама в общината бяха сговорчиви и им се занимаваше с мен ...
doenitz
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 19 Май 2016, 11:25

Re: Мога ли да закупя държавна земя без търг?

Мнениеот n_ikito » 28 Мар 2018, 14:23

Как сте строили върху чужда земя? На какво основание го 'ползвате'? :roll:
n_ikito
Потребител
 
Мнения: 982
Регистриран на: 31 Окт 2006, 19:33


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron