начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Акт

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Акт

Мнениеот r560v8 » 20 Мар 2018, 08:41

Вчера полицаите ми направиха акт и ми връчиха копие на което не се разбира нищо

http://prikachi.com/images/710/9289710c.jpg
r560v8
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Мар 2018, 08:34

Re: Акт

Мнениеот doondie » 20 Мар 2018, 10:17

Извинявай, но на тази снимка дори печатният текст не се чете. хахаха :mrgreen:
Или сканирай акта, или го снимай на факус (чукни леко с пръст посредата на екрана на телефона, докато камерата фокусира и картината се избистри, след това снимай, без да клатиш телефона). Няма как иначе да се коментира актът.

По същество, дори да е нечетлив, ти си подписал акта, т.е. си удостоверил, че си запознат с него. Написал си като че ли и нещо като възражение - не се вижда ясно нито дали, нито какво пише. Така че нечетливото копие не е основание за отмяна на акта. Най-малкото бланковия номер го имаш, така че можеш да депозираш допълнителни възражения, ако не си съгласен с фактическата обстановка. Отбележи и че преписът ти е нечетлив и не си спомняш какво е пишело на оригинала, затова не можеш да го коментираш, поради което искаш да се образува проверка за изясняване на обстоятелствата. Ако не направят проверка, ще имаш основание да обжалваш наказателното постановление. Друг е въпросът на какъв съдия ще попаднеш. Тези, на които аз попаднах, изобщо не ги интересуваше, че е нарушен законът (чл. 52, ал. 4 от ЗАНН). В други дела съм чел обаче, че съдиите си вършат качествено работата. Не можеш на нищо да се надяваш обаче - правят, каквото си искат, без да ги интересуват последствията за теб, защото реално са недосегаеми. Както и да е.

Кажи за какво става дума. Каква е твоята гледна точка - извършил ли си нарушение, при какви обстоятелства, как е констатирано нарушението и от кого, има ли свидетели. По закон имаш 3 дни от подписването на акта да направиш допълнителни писмени възражения, т.е. най-късно в четвъртък. Това, че можеш, не значи, че трябва. Можеш и просто да изчакаш НП и тогава да го обжалваш пред съда.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Акт

Мнениеот r560v8 » 23 Мар 2018, 12:44

Я ми кажете къде да подам сигнал за тоя полицай дето ми направи акта , че си кара колата без винетка без застраховка и без преглед :?:
r560v8
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Мар 2018, 08:34

Re: Акт

Мнениеот jhoro » 25 Мар 2018, 01:08

r560v8 написа:Я ми кажете къде да подам сигнал за тоя полицай дето ми направи акта , че си кара колата без винетка без застраховка и без преглед :?:

Не се напрягай толкова.
Чл. 10б. За движение по републиканските пътища на пътни превозни средства на Министерството на вътрешните работи, на Националната служба за охрана, на Държавна агенция "Национална сигурност", на Неотложната медицинска помощ и на въоръжените сили не се заплащат такси по чл. 10.
Закон за пътищата

ГО и годишния преглед са колективни.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Акт

Мнениеот r560v8 » 26 Мар 2018, 09:33

Да ама човека си кара личната кола без нищо
r560v8
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Мар 2018, 08:34

Re: Акт

Мнениеот jhoro » 29 Мар 2018, 11:49

Може да подадете сигнал директно до Пътна полиция, до Вътрешна сигурност, а също - и през приложението „Гражданите“.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron