начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Лични данни на дете

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Лични данни на дете

Мнениеот nikol06 » 04 Фев 2018, 12:40

Здравейте, майка съм на осиновено дете, което посещаваше дневен център поради говорни нарушения и затруднения в обучението от 2011г до 2015г. Съвсем скоро моя приятелка, която работи в друг дневен център в друг град ми каза, че е видяла чат във фейсбук с личните данни на моето дете, споциалиста който е работил с детето е снимал/сканирал досието на детето ми и го е изпратил в чат във фейсбук.
Сниманото съдържа трите имена на детето, егн, диагноза, адрес.
Бихте ли ми дали съвет как да процедирам? Благодаря!
nikol06
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Фев 2018, 12:35

Re: Лични данни на дете

Мнениеот ivan_lawyer » 04 Фев 2018, 16:46

Еми зависи дали е специализиран чата.
Аз попадам на лекарски теми непрекъснато в интернет и там смвободно се информират един-друг за диагнози и рецепти.

Общо взето всичко се знае да всеки, ако разбира се се потрудиш задълбочено да проучваш даден човек.

Аз като адвокат винаги проучвам съдията по делото - правя обстоен профил на личността, негови публикации, интереси, дори и липсата на информация е повод за анализ.

Но, разбира се - когато става за дете, нещата са неприятни.
Имате право на обезщетение - парично, както и да спрете достъпа до информацията, чрез локалния Фейсбук мениджър за България.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Лични данни на дете

Мнениеот nikol06 » 05 Фев 2018, 06:32

Благодаря за информацията. Чата е личен от профила на специалиста работещ в дц и профил на друг дневен център в друг град, не е във вид на супервизия.
nikol06
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Фев 2018, 12:35


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron