начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Лични данни на дете

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Лични данни на дете

Мнениеот nikol06 » 04 Фев 2018, 12:40

Здравейте, майка съм на осиновено дете, което посещаваше дневен център поради говорни нарушения и затруднения в обучението от 2011г до 2015г. Съвсем скоро моя приятелка, която работи в друг дневен център в друг град ми каза, че е видяла чат във фейсбук с личните данни на моето дете, споциалиста който е работил с детето е снимал/сканирал досието на детето ми и го е изпратил в чат във фейсбук.
Сниманото съдържа трите имена на детето, егн, диагноза, адрес.
Бихте ли ми дали съвет как да процедирам? Благодаря!
nikol06
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Фев 2018, 12:35

Re: Лични данни на дете

Мнениеот ivan_lawyer » 04 Фев 2018, 16:46

Еми зависи дали е специализиран чата.
Аз попадам на лекарски теми непрекъснато в интернет и там смвободно се информират един-друг за диагнози и рецепти.

Общо взето всичко се знае да всеки, ако разбира се се потрудиш задълбочено да проучваш даден човек.

Аз като адвокат винаги проучвам съдията по делото - правя обстоен профил на личността, негови публикации, интереси, дори и липсата на информация е повод за анализ.

Но, разбира се - когато става за дете, нещата са неприятни.
Имате право на обезщетение - парично, както и да спрете достъпа до информацията, чрез локалния Фейсбук мениджър за България.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Лични данни на дете

Мнениеот nikol06 » 05 Фев 2018, 06:32

Благодаря за информацията. Чата е личен от профила на специалиста работещ в дц и профил на друг дневен център в друг град, не е във вид на супервизия.
nikol06
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Фев 2018, 12:35


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 27 госта


cron