начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Предохранителни мерки

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Предохранителни мерки

Мнениеот normand » 30 Яну 2018, 10:13

Здравейте, отдавна чета форума и мисля, че има доста хора тук, които могат да ми дадат съвет относно интересуващите ме въпроси, а те са наистина важни. Аз работя в сфера, близка до правото, но като че ли не мога да си дам сам отговор на интересуващите ме въпроси, въпреки че аз лично мисля, че съм направил каквото трябва. Та казуса е следния:
Имам два доста сериозни кредита от две различни банки - в едната кредита ми е ипотечен, а в другата без обезпечения. Обслужвам ипотечния кредит редовно, плащам си чинно месечната вноска и нямам никакви проблеми там. Спрях да обслужвам другия кредит, който доста ми тежеше на бюджета, като с оглед невъзможност на удовлетворяване на банката - кредитор /а и на другите по-малко кредитори, на които дължа различни суми/, съм взел следните мерки:
1. Прехвърлих собствените си МПС на трети лица - деца, родители, съпруга.
2. Сключихме брачен договор в който се задължих да давам месечна издръжка на съпругата в размер, равен на този на заплатата, която получавам и сега тя цялата отива по нейна сметка.
3. Прехвърлих ипотекирания имот на името на съпругата си, след сключване на бр. договор, в който има клауза за разделност на имуществото.
4. На мое име имам само някакви символични декари земя 7 категория, която не си заслужава парите за прехвърляне, защото никой не я взема даже за обработка, а и тя е наследническа и в съсобственост с други лица.
Та въпроса ми е пропускам ли нещо в защитата си, като длъжник ? Могат ли да изпълнят върху нещо ако се снабдят с изпълнителни листи /което предстои, струва ми се, да се случи, засега мируват, само някаква колекторска фирма е завела по един от малките кредити - за около 2-3 000 лв. но в момента успешно бавя едно заповедно с възражение и вероятно последващ уст. иск/ ? Предварително Ви благодаря за мненията.
normand
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Яну 2018, 11:34

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron