начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Продадено мпс данъци

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Продадено мпс данъци

Мнениеот moonligh7 » 25 Яну 2018, 16:06

Здравейте,

мой родинина продава на чужд гражданин италианец през 2011 г. МПС с договор за продажба нот. заверен,но чужденецът не заплаща и един лев дължими данъци.Наскоро на моят роднина е връчена покана за доброволно изпълнение от съдебен изпълнител,която за съжаление той не обжалва в двуседмичният срок.Какви са шансовете му да оспори това данъчно задължение при положение,че отдавна не е собственик на МПС?
moonligh7
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 09 Апр 2013, 17:21

Re: Продадено мпс данъци

Мнениеот doondie » 26 Яну 2018, 15:17

Какъв е този съдебен изпълнител и към кого е задължението? Съответно каква е тази покана, за която пък и срок за обжалване има? Обжалва се например наказателно постановление или съдебна заповед или решение. Разбира се, може и да греша - не съм запознат как оперират частните съдебни изпълнители и какви правомощия имат, ако изобщо става дума за ЧСИ. Може и някаква колекторска фирма да е. Ако реално има за „доброволно изпълнение,” логично да има и за принудително, така че твоят роднина да гледа да не изпусне каквито срокове има след това.

Ако не притежава автомобил, тогава за какво го търсят? Да провери какво се случва с данните за автомобила - води ли се някъде на негово име още, има ли задължения. В България ли се кара или в Италия? Ако не дължи нищо, пък някой му иска пари, да си защити правата по съдебен ред, ако не става с добро.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Продадено мпс данъци

Мнениеот doc03 » 29 Яну 2018, 21:16

Дрън-дрън.
Задължение на вече бившия собственик е да дерегистрира продадения автомобил от МДТ, където е данъчно регистриран. Ако не го е направил - проблемът си е негов. Да тича в общината, после при съдебния изпълнител. Какъв е съдебният изпълнител - няма значение.
За роднината казвам ....
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Продадено мпс данъци

Мнениеот moonligh7 » 29 Яну 2018, 22:31

doc03 написа:Дрън-дрън.
Задължение на вече бившия собственик е да дерегистрира продадения автомобил от МДТ, където е данъчно регистриран. Ако не го е направил - проблемът си е негов. Да тича в общината, после при съдебния изпълнител. Какъв е съдебният изпълнител - няма значение.
За роднината казвам ....


За съжаление автомобилът не е дерегистриран в МДТ от вече бившият собственик.В общината вдигат ръце и казват,че нищо не могат да направят,съдебният изпълнител също.Затова въпросът е какъв е редът съдебно,трябва ли по съдебен ред да се процедира или да завежда първо молби в общината?
moonligh7
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 09 Апр 2013, 17:21

Re: Продадено мпс данъци

Мнениеот atanasovlaw » 31 Яну 2018, 10:28

Моят опит е следният, продавачът ми на МПС искаше да ми го продаде без платен данък в МДТ, нотариусът го върна да го плати и с квитанцията направихме договора. Аз в КАТ с договора регистрирах МПС-то на мое име , а като съм в друга област смениха ми номера и КАТ служебно препращат на съответните МДТ данни за МПС-то, който се дължи занапред от новия собственик.
atanasovlaw
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 23 Яну 2018, 13:55


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron