начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Коаксиален комин за газов котел - Проблем

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Коаксиален комин за газов котел - Проблем

Мнениеот vilarduen_1 » 29 Дек 2017, 15:03

Здравейте,

Санират ми апартамента. Отоплявам се с газов котел, който има коаксиален комин, изведен на терасата ми. При санирането се уточнихме, че заради този комин терасата ми няма да се остъклява. Така и остана, но са ми я облепили с гипсокартон, за да я изолират. Въпреки уговорката, че ще внимават и няма да доближават коаксиалният комин, от едната страна студиопора е буквално долепен до него. Притеснително е за мен, защото все пак от там излизат някакви изпарения и се притеснявам до колко допира на студиопора с комина не е предпоставка за нарушаване на безопасността. Със сигурност има правила за отстояние, но не ги знам. Какво да направя, към коя институция да се обърна, как да си потърся правата, за да се вземе това под внимание и да се освободи пространството около коаксиалния комин? Какви са изискванията за отстояние от него, има ли ги някъде законово разписани? Моля ви, дайте ми съвет.
Благодаря Ви предварително!
vilarduen_1
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Фев 2013, 21:35

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 25 госта


cron