начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Лихвоточки. Бонове от масовата приватизация. Бордеро за кола

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Лихвоточки. Бонове от масовата приватизация. Бордеро за кола

Мнениеот palata » 18 Ное 2017, 00:25

Здравейте. Не зная дали темата ми е за този раздел и този форум. Темата ми не е политическа. Моля не ме пращайте при адвокат или адвокати за да плащам консултаций.

Родителите ми имат лихвоточки за апартамент въз основа на вноска от 1500лв внесени през 1961 год и внасяни допълнително български левове, който вместо да се олихвяват ти носят лихво точки. Да. За счетоводител това е финансова държавно узаконена пирамида. През 2006 год чрез нотариус и банка ДСК , в която е направен влога прехвърлиха над 420 000 броя лихво точки на мое име. Какво да правя тези лихво точки? Има ли начин да получа пари за тях? Как да осребря тези лихвоточки?

Правя уговорката, че този изключително голям брой лихвоточки е с равностойност от над 40 000 лв. Български Лев на НРБ обезпечен с злато на БНБ в този влог през 1988 год с натрупване на лева без лихви. Като магазините са празни, корекомът е с долари единственото, което може да направиш с българският лев в НРБ е да го вложиш в лихвоточки.

През 1996 год. ме пуснаха отпуска от казармата, отидох в общината, където ми беше връчена срещу подпис Бонова книжка за участие в масовата приватизация с 25 000 еденици точки, който още същия ден ги разпределих по- равно в фондове. Единият Фонд е на Еуратек - вносителите на Шкода и офисът му беше в близост до площад Славейков. Другият фонд беше Златен лъв - Булгартабак и винпроми. Причината да дам боновете си в фондове е отрицателните ми икономически познания и отрицателната ми икономическа грамотност и култура. Мислех ако едното фалира, то другото да остане. До сега девиденти не са ми изплащани. Нито някой ме е търсил във връзка с тези бонове.

През 1983 год бях малко момченце. Роден съм през 1976 год. През 1983 год родителите ми ме заведоха в СО " Мототехника" където внесоха задължителните тогава 1500лв за откриване на Бордеро за Лек автомобил Лада. Да. За счетоводител бордеро е финансова държавно узаконена пирамида. Бордеро е когато в НРБ искаш да си купиш лек автомобил с български лев на нрб обезпечен с злато на БНБ внасяш 1500лв узаконена вноска, който не се улихвяват и чакаш много, много години да ти излезе редът за кола, която трябва да я вземеш в рамките на три дни и да я платиш с лично твой пари. Тези пари / от вноската за Бордеро заради включване в списък и запазване на ред по- списък от чакащи/ остават за държавата и повече не ги виждаш никога. Сериозен съм и говоря истината. Имаш право при вноската за избор на марка и модел комунистически автомобил. На цвят нямаш право на избор. Какво да ги правя документите от това бордеро. Нямам спомени да са ме търсили за излязъл ред на право да си закупя социалистически автаомобил с мой пари. Бордерото е внесено на мое име, като титуляр. Аз съм пълнолетен.

И за трите случая документите са в ръцете ми пред мен. Пълнолетен съм. Мога ли да ги осребря законно срещу пари. Предполагам има и други хора с подобни документи, като мен. Нека и да помогнем и на мен и на тях.
palata
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Ное 2017, 00:10

Re: Лихвоточки. Бонове от масовата приватизация. Бордеро за

Мнениеот jhoro » 19 Ное 2017, 19:24

Здравейте! Както гледам - задал сте три отделни въпроса.
1. За „жилищно-спестовните влогове“ на Вашите родители и съответните „лихвоточки“. Въпросната материя е уредена основно със
Закона за уреждане правата на граждани с многогодишни жилищноспестовни влогове и Правилника за неговото прилагане.
Btw - на сайта на Парламента, страницата „Законопроекти“ има цели два, ама още си стоят като проекти.
2. По третия въпрос даже не се сещам как беше - мисля, че в един момент парите бяха върнати на депозиралите ги, ама...
3. По втория въпрос - за масовата приватизация.
Приватизационния фонд на Еуратек - регистриран като „ПФ Акционер - Фаворит АД“ - в момента е преобразуван в холдинг „Фаворит Холд“ АД.
Ето ви данни за кoнтaĸт
    Упpaвлeниe: гp.Coфия 1000, yл. "Aнгeл Kънчeв" № 25
    Kopecпoндeнция: гp. Coфия 1220, ĸв. "Boeннa paмпa", yл. "202" № 8;
    Teлeфoн на упpaвлeниe: 02/981-34-67, 981-34-68
    Kopecпoндeнция: 02/32-51-74
    Фaĸc: 02/981-34-69
    e-mail: favorit@mbox.infotel.bg

Другия ... Най-вероятно говорите за Обединен Национален Приватизационен фонд "Златен лев" АД
Данни за кoнтaĸт
    Aдрес: София, пк 1111, ул. Постоянство 67Б
    Tелефони: (359 2) 9 654 521; 9 654 511
    Факс: (359 2) 9 654 522
    Ел.поща: holding@zlatenlev.com

Свържете се с тях - те няма да Ви потърсят. Дивиденти може би ще Ви изплатят, но по закон са длъжни да пазат само тези, от последните пет години. По-важното - собствеността на акциите не я губите!

Успех!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron