начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Жалба от съсед по чл. 223, ал.5, т.1, т.2 от ЗУТ

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Жалба от съсед по чл. 223, ал.5, т.1, т.2 от ЗУТ

Мнениеот ahrispa » 15 Ное 2017, 10:08

Здравейте!

Срещу мен е подадена жалба от съседа от долния апартамент, че го наводнявам системно. До момента винаги съм го допускала в дома си да разглежда, дори лично той преди месец и половина почиства с тел тръби и т.н., затова е малко изненадващо за мен, но както и да е. Интересува ме какви все пак са и моите права, защото аз съм си сменила тръбата в кухнята, но той очевидно не одобрява извършването на ремонта. Така че на 27.11. ще идват общината.
В същото време аз смея да твърдя, че търпя много по-сериозни щети от съседа ми отгоре - и материални, и нематериални, защото той постоянно е в ремонт, дори ми проби дупка на тавана в банята, пет пъти ме наводни тази година, денонощно стърже (дори и днес съм го слушала до 3 ч. през нощта). Тъй като комуникацията с него е невъзможна, той все пак е обещал на майка ми приключване на поредния му ремонт поне да ми изпрати майстор. (Въпросното лице обаче е криминално проявено и никой в блока не смее да има вземане-даване с него).
За да не изпадам в повече подробности, ще бъда много благодарна на всеки, който може да ме консултира относно правата ми в тази ситуация.

Хубав ден!
ahrispa
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Дек 2014, 13:04

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта


cron