начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот nashenska » 14 Ное 2017, 12:17

С две думи- кучето на съседите (50 килограмов лабрадор) си е избрало за тоалетна тяхната тераса. Колкото и да мирише, това би се изтърпяло. Проблемът става голям, когато "онова" трябва да се отмие. Тяхната тераса си стои от време оно на бетонова плоча, без замазка или каквато и да е настилка. Наклонът- в обратна на сифона посока. И за по- лесно, а предполагам и по- евтино, направиха дупка във външния ъгъл на терасата и сложиха тръба да отвежда водата навън. Вече освен горе, кучешкото производство се настани и на двора, а когато духа вятър, влиза в терасата и пръска по прането. Това е така от години. Лятно време вместо да се радвам на миризмата на чисто пране, затварям плътно прозореца, че иначе не се диша.
Неведнъж сме говорили по въпроса. Съгласяват се и после нищо не правят. Стаята в сутерена след основен ремонт, още не приключил, мирише на лъв. Моля, кажете какви права ни дава законът в подобни случаи и към кого да се обърна.
nashenska
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Май 2010, 20:33

Re: Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот 11111111111 » 23 Ное 2017, 13:25

Под управлението на ГЕРБ, за които сигурно гласувате (и ако е така, сами си причинявате проблема), кучетата са с по-големи права от хората, следователно законът няма да ви помогне, а ако ликвидирате кучето - единственото правилно решение при такива нерешими случаи, ще отидете в затвора.
Ако е етажна собственост, може да гласувате решение - точка в правилника за забрана внасянето и отглеждането на кучета на територията на ЕС. Погрижете се всичко да е законно - протоколи, вкл. и за поставянето на поканите и уведомяването за решението.
Имайте готовност за провеждане на тайно гласуване, което няма законова сила, но да се провери какви са истинските настроения, защото под кучкарска заплаха хората приемат техните решения! Даже при разминаване в резултатите може да подадете сигнал за заплахи!

После, търсете някой да ви приложии решението на правилника. Ако кметът е от ГЕРБ, няма да ви помогне, полицията - също, но, колкото повече хора се борят с мърлячите - кучкари - толкова по-добре! Ако имате пари да плащате - охранителна фирма на входа да спре помияра от влизане, и да пази вас от кучкарите.

Тук проблемът е, че ще бъдете подложени на всички видове атаки от собствениците на псето, на първо място физически, имуществено и т.н. Записвайте си всички разговори отсега нататък с тях, по възможност - на видео, осигурете си свидетели, адвокат да присъства на събранието и др., и при първата доказуема заплаха от тях - на полицията и на прокурор. Оръжеен магазин за средства за самозащита.
11111111111
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Апр 2016, 12:13

Re: Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот nashenska » 27 Ное 2017, 23:53

Благодаря за съветите, но не бих ги поледвала. Аз не съм кучемразец, нито пък животното с нещо ми е виновно. Всичко което искам, е съседите или да го извеждат редовно, или да си използват сифона на терасата.
nashenska
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Май 2010, 20:33

Re: Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот bobi9 » 28 Ное 2017, 10:34

Човека просто не е добре, не му обръщайте внимание. Да изпитваш такава омраза към гръбначно животно, за което още от детската градина децата знаят, че е най-добрият приятел на човека е индиция, че нещо в главния мозък дава "на късо".
Миенето на тераси и отглеждането на животни на тях е забранено в повечето общини. Тръгнете първо в тази посока, ако няма ефект ще се наложи да заведете дело срещу съседа. Адвокат ще ви каже какво да направите предварително, за да си обезпечите доказателства.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re:

Мнениеот 11111111111 » 28 Ное 2017, 11:15

Щом не си кучемразец и не искаш крайно решение, ще трябва да си търпиш смрадните, защото според мен друго работещо решение лесно няма да можеш да намериш, и мисля, че това ти е заслужено.

Крадецът вика Дръжте крадеца, а всеки луд смята другите за такива.
Ние не ходим на детски градини, където учат децата на такива неща. Затова и някои са с изкривено мислене още от най-ранна възраст, защото ходят на такива места. Ако кучето беше най-добрият приятел на човека, нямаше да има нито един ухапан или убит от куче. Разбира се, зверовете също са гръбначни животни, и това по никакъв начин не ги прави по-малко зверове.
11111111111
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Апр 2016, 12:13

Re: Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот bobi9 » 28 Ное 2017, 13:50

"Ние не ходим по детски градини" !?
Виждам, че и другото АЗ се обажда. Опитайте се поне единият да го подтиснете. Така ще приказвате по-малко глупости.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот nashenska » 29 Ное 2017, 16:12

Благодаря, bobi9 :)
nashenska
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Май 2010, 20:33

Re: Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот 11111111111 » 17 Дек 2017, 21:01

Забелязвам, че винаги, когато не ти е изгодно да се говори по същество, започваш да оригиналничиш с глупости с цел отклоняване на вниманието в друга посока.

Тези, които са с психически отклонения, са кучкарите, за които кучетата са им като деца и са готови да убият и човек заради тях. Това е отклонението!

nashenska написа:Благодаря, bobi9 :)

Той нямаше да ти отговори ако не бях аз. Темата беше потънала отдавна. Той отговори, за да не остане валиден моят отговор, който той не харесва. Реално помощта идва от мен. Не, че е важно - отговорът е, да го четат и други. Друг е въпросът, че не ти харесва това, което аз написах, но на други ще е полезно, защото кучкарите са едни и същи навсякъде.
11111111111
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Апр 2016, 12:13

Re: Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот dog123 » 18 Дек 2017, 12:34

“Крадецът вика Дръжте крадеца, а всеки луд смята другите за такива.”
“някои са с изкривено мислене още от най-ранна възраст”
“Тези, които са с психически отклонения”
“Разбира се, зверовете също са гръбначни животни, и това по никакъв начин не ги прави по-малко зверове.”

Лелеее, какво се случва тука? :idea:
dog123
Младши потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Авг 2010, 13:51

Re: Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот lakavitsa » 18 Дек 2017, 14:02

В спора ще спомена за кучкарите, както ги наричате, аз ги наричам уважаващи домашните любимци, а защо не и според правилата, да да, според създадени от нас или представляващи нас, нар.представители, правила, щом ги нарушават, трябва промяна в посока по-големи санкции за тези, които не уважават съседите си, с наличната правосъдна с-ма, както е другаде. Е, има и поражения от четирикраките, вкл. смърт, внезапно, след фатално озверяване, затова само с намордник. Само не, както в началото на 60-те на миналия век, когато поголовно се избиваше всичко що е куче, но не заради миризмата, нали...Друг е въпросът доколко са читави...нар.представители и сътвореното от тях. Не защитавайки кучкарите. Къде къде укор заслужават убийците по пътя.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот dog123 » 18 Дек 2017, 14:22

То и сред хората има внезапно озверели , стрелящи, взривяващи , но не всичко е с усмирителна риза!
Да не говорим за "внезапно озверелите" шофери, които като се качат на автомобил , им израства кост в главата притискайки мозъка...
Заради невъзпитан собственик на куче, тука почти изклахте всички "кучкари".
1111111111. По спокойно с квалификациите , и пиите някакви успокояващи че ми опръскахте монитора с жлъч!
С какво сте по различен от тях, когато си позволявате да ги обиждате Всички тях , поставяйки ги под общ знаменател?
Кой ви позволи , да ме наричате "тези с психични отклонения" , мен като собственик на куче?
dog123
Младши потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Авг 2010, 13:51

Re: Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот 11111111111 » 20 Дек 2017, 00:51

А защо цитираш и питаш избирателно, защо не цитира и това:

"Човека просто не е добре, не му обръщайте внимание."
"нещо в главния мозък дава "на късо"
"Виждам, че и другото АЗ се обажда. Опитайте се поне единият да го подтиснете."

Каквото повикало - такова се обадило.

Не съм сигурен, че точно в тази тема трябва да дискутираме този въпрос. Има и по-подходящи, където и темата вече е започната, а може би е най-добре да се започне напълно отделна тема:

viewtopic.php?f=13&t=64180
viewtopic.php?f=13&t=61966

На нас ни е по-лесно да правим обобщения - ваша работа - на кучкарите - е да се справяте със себеподобните си, които според вас и нас правят проблемите. Щом не можете, ще ви третираме наред. То, нали това е демокрацията - ако в една държава мнозинството хора не стават за нищо, другите държави прилагат мерки срещу цялата държава, не гледат кой какъв е, кой е различен.

Друг е въпросът, че аз стойностен кучкар не съм виждал никога. Както всъщност няма и свестно куче, което е основното. Псето си е псе. Всички са с общо ДНК.
11111111111
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Апр 2016, 12:13

Re: Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот dog123 » 20 Дек 2017, 11:51

11111111111 написа: ваша работа - на кучкарите - е да се справяте със себеподобните си, които според вас и нас правят проблемите. Щом не можете, ще ви третираме наред.


Сега ми вменявате и задължения?!?
Аз да ви приличам на чичак от екоравновесие или зоополиция?
Или на модератор на форума почистващ обидите?!?
Аз ви отговарям тук , като собственик на куче с платен данък , кучето ми има чип , и всички ваксини. Извежда се според правилата , и след него се почиства.
Що да съм с "психични отклонения" , изключая факта че въобще се опитвам да водя диалог с Вас? Хм?
dog123
Младши потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Авг 2010, 13:51

Re: Миризмите на съседите ни отровиха. Какви са правата ни?

Мнениеот 11111111111 » 22 Дек 2017, 11:24

Отговорът на тези въпроси в пълнота ще трябва да влезе в групата на платените консултации, каквато е практиката на една определена група участници в този форум.

Въпросната отговорност и задължения са на вашата общност. Явно не правите разлика между законови и други задължения, между правовия свят и реалния живот. Мислите си, че всичко от живота може или вече е въведено в правото и, че правото може да регулира живота, а истината е, че същият съществува ВЪПРЕКИ правото. Задълженията към обществото произтичат от живота. Понеже чакате държавата и демокрацията да решава всичко, затова нищо в страната не работи. Цитираните организации съществуват, защото такива като вас са решили, че трябва да ги има. Но не са/сте ги направили да вършат това, което трябва.

Това, че изпълнявате законовите изисквания не е достатъчно, не от правна гледна точка, но от гледна точка отговорността към обществото като принадлежащ към тази общност, за това кучкарите и техните псета да не правят проблеми на тези, които за мен са нормалните хора.

Аз този участник, който пръв започна по-горе с обидите, съм го пращал на модераторите да го трият и са го трили. Интересното обаче е, че за него не повдигате въпрос - подминахте му обидите.

Може много да се обсъжда за това кое е нормално и кое не - според някои, ненормални няма, всеки е нормален за себе си, а е ненормален само от гледна точка на различния. Тук е въпросът и какво значение се влага в тази дума. Това, което е нормално примерно за свинете или кучетата, от моя гледна точка не е нормално за хората, но явно за някои двукраки си е нормално. Въпросът за ненормалността и отклоненията не го поставих аз в темата пръв. Защо не питате този, който го постави? Но пак ще кажа - не е нормално човек да е готов да убие човек заради куче. Това за мен е психично отклонение! Говорим като цялостна нагласа, а не в отделни конкретни случаи - изключения, когато се касае за човек, по-безстойностен и от куче, което и на теория е трудно възможно. А също и от гледна точка обществената йерархия - че общността на хората е над общността на кучетата, и тук без оглед конкретните случаи, а изобщо. Изобщо за мен не е нормално подобни животни да събуждат симпатии от хора. Животно, чиято основна задача е да следи дали човекът срещу него изпитва страх, за да го атакува, не заслужава да съществува. Кучетата в повечето случаи са едно генетическо недоразумение, което е най-добре да се прекрати откъм съществуване. Да не говорим колко са гнусни.
11111111111
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Апр 2016, 12:13


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron