начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Валидност на писмен договор подписан между физически лица

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Валидност на писмен договор подписан между физически лица

Мнениеот prostopitasht » 10 Ное 2017, 22:22

Здравейте, подписал съм писмен договор с физическо лице, без да е заверен от нотариус, без свидетели, в който се описва, че до определен срок той е съгласен да ми върне дадена(малка) сума пари и да ми даде достъп да си взема жилищни вещи.

Но понеже той отказва да изпълни каквото и да е, описано в договора, ми е интересно този договор, който сме сключили двамата и е в писмен свободен текст, упоменаващ дата и сума, подписан от двама ни с личните ни данни, възможно ли е да предявя някакъв иск съдебно или не?

Това, което ме притеснява е, че реално:
1. договорът не е подписан пред нотариус/свидетели като сумата е доста под 5000лв
2. реално как мога да докажа, че парите не са ми дадени или че ми е отказан достъп до моите вещи(описани в договора).

Благодаря
prostopitasht
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Ное 2017, 22:15

Re: Валидност на писмен договор подписан между физически лиц

Мнениеот ivanov_p » 10 Ное 2017, 23:56

Проблемът е, че към договора нямате разписка, че сте му дали парите. Без такава разписка или текст в договора, че самият договор е разиска или, че сумата е предадена при подписване на договора, няма как да докажете, че сте му дали сумата. За вещите може да се обърнете към адвокат, който да сезира прокуратурата, след като види какво е писано в договора. Това може да го стресне и да върне и парите.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron