начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Пълномощно-отговорност

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пълномощно-отговорност

Мнениеот andrei_81 » 15 Окт 2017, 23:54

Здравейте, управителя на фирмата, в която работя, ме е упълномощил да изпращам/получавам пратки в Еконт от неговата регистрация на негово име, както и да получавам наложените платежи от негово име. Да отбележа, че ме е упълномощил той като физическо лице и няма нищо общо с фирмата. В момента сумите от тези пратки се трупат като оборот на неговото име и регистрация, но на разписките за получаване на сумите се разписвам аз с моите имена, като негов пълномощник. Въпроса ми е, утре, ако го подгонят данъчни, защото ме съмнява да ги декларира, върху кой ще падне отговорността? До колкото съм запознат, не би трябвало да има проблем за мен, след като ме е упълномощил, защото реално това са си неговите пари, но може ли той да каже например, че не ги е получавал от мен и да прехвърли върху мен отговорността?
andrei_81
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2017, 23:40

Re: Пълномощно-отговорност

Мнениеот ivanov_p » 16 Окт 2017, 10:12

Може да каже, че не ги е получавал и да ги търси от вас. Направете протокол, че сте му ги предали, ако не се съгласи спирайте да извършвате дейността.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Пълномощно-отговорност

Мнениеот andrei_81 » 16 Окт 2017, 12:33

Нямам протоколи. Също така и на фирмата изпращам, и те ли могат после да кажат, че не са си ги получили и аз да им дължа данъците? Странна работа.
andrei_81
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2017, 23:40


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron