начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Проблем с "Близу"

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проблем с "Близу"

Мнениеот tinav » 13 Окт 2017, 17:49

Здравейте,
Срочният ми договор с "Близу" изтече на 30.09.2017г. Днес 13.10.2017г. служителката ми каза, че таксата, която съм плащала е промоционална и ако не подпиша нов договор, ще плащам два пъти по-висока такса. Аз реших да подам заявление за отказ, но тя отказа да ми даде бланка. Твърди, че щом не платя следващия месец сметката ми ще се закрие и ще трябва да платя само таксата за изтеклия месец. Каза да отида Декември месец, да платя една такса /за Октомври / и всичко ще приключи.
Вярно ли е това? Аз мисля, че при всички случаи трябва да подам заявление за отказ. Как да я накарам да приеме отказа?

Благодаря на всички, които ми отговорят!
tinav
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Окт 2017, 17:32

Re: Проблем с "Близу"

Мнениеот kociboss » 10 Дек 2017, 18:46

Здравейте. Така са инструктирани повечето да правят спънки..
По въпроса.. Наистина след като не сте подали предизвестие за прекратяване преди 30.09, от следващия месец плащате стандартна такса, което е написано в общите условия с дребен шрифт. Във всеки случай ще заплатите поне 2-3 месеца такса.

Вариантите:
- напишете го на ваш лист и го входирайте във офиса - искайте задължително входящ номер (не могат да ви откажат)
- писмо с обратна разписка с молба да бъде прекратен договора който е изтекъл на 30.09.2017г.
- нотариална покана със същото искане (струва 60-70лв).

И при двете ще имате дата на получаването - вижте си кога ви е отчетния период и отбележете да бъде прекратен считано от следващата отчетна дата.
kociboss
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 02 Окт 2017, 14:50
Местоположение: София


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron