начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Обсебване ли е този казус и как да постъпя?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обсебване ли е този казус и как да постъпя?

Мнениеот dark__prince » 07 Сеп 2017, 12:57

Здравейте,

преди 5 месеца продадох лаптоп на друго лице, като въпросният ми изплати само половината от уговорената сума. От другата половина получих само 20% и думите "когато имам, тогава ще ти плащам".
Мен този вариант не ме устройва, но тъй като не сключихме договор или записна заповед, искам юридически да си върна лаптопа (аз ще му върна парите, които ми е дал) или да го принудя да ми ги изплати в най-кратък срок.

Документите + гаранционната карта на лаптопа са мое притежание, а парите са били превеждани или през EasyPay (без конкретно основание за превода) или на ръка.


Какво може да се направи в случая, защото вие сте последната инстанция. После ще си взема лаптопа по мутренския начин от преди 20 години :evil:
dark__prince
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Сеп 2017, 12:51

Re: Обсебване ли е този казус и как да постъпя?

Мнениеот katerinakuch » 07 Сеп 2017, 13:00

Не си взимайте лаптопа по "мутренския начин". Разберете се с него. Все пак Ви е плащал и е платил доста солидна сума.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Обсебване ли е този казус и как да постъпя?

Мнениеот dark__prince » 07 Сеп 2017, 13:14

katerinakuch написа:Не си взимайте лаптопа по "мутренския начин". Разберете се с него. Все пак Ви е плащал и е платил доста солидна сума.

Всеки месец чувам "другия месец ще ти ги дам". Накрая каза "когато имам - тогава". Това не е част от уговорката и не мисля, че е коректно.
Затова питам, мога ли да се позова на чл.206 от НК, след като всички документи на лаптопа са у мен?

ps. това, че ще си взема лаптопа по т.нар. "мутренски начин" не значи, че сумата, която ми е платил няма да му я върна. Просто щом не става "со кротце, со благо", ако тук не намеря адекватно решение, това е единственият краен изход от ситуацията.
dark__prince
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Сеп 2017, 12:51

Re: Обсебване ли е този казус и как да постъпя?

Мнениеот boxko » 07 Сеп 2017, 15:57

На този етап не може да става въпрос за обсебване.
Ще трябва да разпратите малко официални документи.
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: Обсебване ли е този казус и как да постъпя?

Мнениеот lexy21 » 08 Сеп 2017, 23:49

Няма никакво обсебване. Това наказателното (безплатното) право не е панацея. Пробвайте по мутренския начин, тогава нещата може и да се обърнат - безплатно :lol: Имате си един чл. 87 от ЗЗД, ползвайте си го.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: Обсебване ли е този казус и как да постъпя?

Мнениеот ivanov_p » 09 Сеп 2017, 10:54

Безхаберието е тежък грях към личните финанси. Питащият е в тежка ситуация от която която трудно ще излезе, като вариантите са:
1. Взима каквото му дадат, ако не му дадат - здраве;
2. Пази фактурата и гаранцията и си осигурява някакъв свидетел, че е предал лаптопа или разпитва дали има технически начин на доказване, че купувачът го е ползвал;
3. Чака да изтекат 5 години от преводите за да спи спокойно.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron