начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Нужда от помощ

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нужда от помощ

Мнениеот plamkataa » 19 Авг 2017, 21:25

Добър вечер на всички. И предварително благодаря на отзовалите се компетентни лица. Проблемът ми е следния. Преди доста време отдадохме парцел за застрояване срещу обещетение (апартаменти). Лично аз съм собственик на едно жилище. Преди околко месец се яви сериозен копувач. Не знам какъв е законовият ред , в смисъл , имам дамо и единствено договра между нас (собствениците на парцела) и инвеститорът който построи жилищната сграда.
Въпросите по-конкретно са:
1. Трябва ли след завършването на обекта , инвеститорът да ми даде някакъв документ , с който да ми прехвърли собствеността на апартамента? Също така , се оказва , че не мога да погася задълженията (данъците) , само с този договор. Следователно натрупалите се през годините данъци, по пътя на логиката , не са мое задължение, или съм в грешка?!
Просто имам нужда от информация , как да постъпя, от кого какво трябва да изисквам за да придобия собствеността върху жилището.
Извинете ме , ако е написано малко объркано. Надявам се да разберете какъв ми е проблемът.
Поздрави , Пламен Виденов.
plamkataa
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Авг 2017, 20:57

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 28 госта


cron